Android 13 Artık Samsung Galaxy S22 İçin Kullanılabilir – Technozum
Blog

Android 13 Artık Samsung Galaxy S22 İçin Kullanılabilir

Android 13 ve One UI 5 güncellemesi, Avrupa’dan başlayarak Galaxy S22 serisi telefonların kullanıcıları için dağıtılmaya başlandı.

Samsung Galaxy telefonları için Android 13 ve One UI 5 güncellemesi Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra için dağıtılmaya başlandı.

İlk olarak İtalya, Norveç, İspanya, İsviçre ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere Avrupa’nın bazı bölgelerinde piyasaya sürüldüğü bildiriliyor. S21 ve A53 de dahil olmak üzere diğer birçok telefon da bu yıl güncellemeyi alacak ve gelecek yıl daha fazla Samsung modeli alacak.

İlgili Makaleler

One UI 5’te neler var?

One UI 5’in lansmanının başlangıcı , güncellemenin başlangıçta S22’nin Samsung’un kendi Exynos çipi tarafından desteklendiği bölgelerde yayınlandığını gören SamMobile tarafından bildirildi. Güncelleme, S90xBXXU2BVJA donanım yazılımı sürümüne sahiptir. Snapdragon işlemcili cihazlar ve diğer bölgeler kısa süre içinde takip edilecek gibi görünüyor.

İki aylık bir beta testi, One UI 5 ve Samsung’un Android 13’ü alması hakkında şimdiden çok şey ortaya çıkardı. Görmeyi bekleyebileceğiniz bazı önemli noktalar şunlardır:

  • Rutinler ve Modlar: Yeni geliştirilmiş Rutinler, yaptığınız şeye bağlı olarak belirli eylemleri tetiklerken Modlar, uyurken veya araba kullanırken olduğu gibi özelleştirilmiş ayarlar oluşturmanıza izin verir.
  • Kilit ekranı özelleştirme: Artık kilit ekranınıza kolayca video ekleyebilir ve daha fazla kişiselleştirme aracına daha hızlı erişebilirsiniz.
  • Yığılmış widget’lar: Widget’ları üst üste istifleyerek ana ekran alanınızı daha verimli kullanabilirsiniz.
  • Akıllı öneriler: Bu widget aracı, eylemlerinizi öğrenecek ve yapmak istediğinizi düşündüğü şeye göre belirli ayarlar veya uygulamalar önerecektir.
  • Yeni bir Güvenlik ve Gizlilik Panosu: Tüm ayarlarınızı aynı ekrandan tek bir raporda kontrol edebilirsiniz.
  • Bixby Metin Çağrısı: telefonda konuşamadığınızda, Bixby arayanın söylediklerini yazıya dökecek ve bir yanıt yazarak yanıtlamanıza izin verecektir. Bu, 2023’ün başlarından itibaren İngilizce dilini destekleyecektir.

Dahası var: iyileştirilmiş bildirimler ve kullanıcı arabirimi, görüntülerden metin çıkarma yeteneği, bağlı cihazlarınız için daha kolay kontroller, güvenlikle ilgili bir paylaşım paneli vb.

Güncelleme telefonunuzda kullanıma sunulduğunda bir bildirim alacaksınız. Bekleyemiyorsanız, orada olup olmadığını görmek için Ayarlar > Sistem güncellemeleri > Sistem güncellemelerini kontrol et seçeneğine gidin.

Samsung İşletim Sistemi Güncellemeleri

Lansmanın ilk aşaması Galaxy S22 telefonları için olsa da, yıl sonundan önce diğer modeller takip edecek. Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold 4 ve Z Fold 3, Galaxy Z Flip 4 ve Z Flip 3 ve orta sınıf Galaxy A53, güncellemeyi ilk alanlar arasında yer alıyor.

Samsung’un cömert güncelleme politikası sayesinde, S20 serisi ve A52 gibi birçok eski telefon da 2023’te One UI 5’in tadına varacak.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu