Android Telefonum Sürekli Yeniden Başlıyor Sorunu ve Çözümü – Technozum
Blog

Android Telefonum Sürekli Yeniden Başlıyor Sorunu ve Çözümü

Android telefonunuz sürekli olarak yeniden başlatılıyorsa, tehlikeli bir uygulama, aşırı ısınma sorunu veya tamamen başka bir şey olabilir. Sorunun nasıl giderileceği aşağıda açıklanmıştır.

Telefonunuz sürekli yeniden başlatılıyorsa, birçok şey suçlu olabilir. Yüklediğiniz tehlikeli bir uygulama, telefonunuzun aşırı ısındığının veya pilin bittiğinin bir işareti olabilir.

Telefonunuz çöküyorsa ve yeniden başlatılıyorsa yapmanız gereken sorun giderme adımlarını inceleyeceğiz.

İlgili Makaleler

1. Android İşletim Sistemini Güncelleyin

Windows veya Mac bilgisayarınız varsa, en son özelliklerden, hata düzeltmelerinden ve güvenlik yamalarından yararlanmak için işletim sistemini güncelleme kavramına alışmışsınızdır. Android telefonunuz da farklı değil.

Alacağınız güncellemelerin sayısı telefonunuza ve üreticinize bağlı olacaktır. Ne yazık ki, birçok üretici, kısmen yükseltme yapmanız için bir taktik olarak, birkaç yıl sonra (kritik düzeltmeler hariç) yeni telefonlarını güncellemeyi bırakacaktır.

Ne olursa olsun, telefonunuzun işletim sistemi güncel değilse, telefonunuzun yeniden başlatılmasına neden olan sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, güncellemeleri kontrol etmelisiniz. Kesin süreç telefon modeline göre değişir, ancak aşağıdakine benzer olacaktır:

 1. Ayarlar’ı açın.
 2. Yazılım güncellemesine dokunun.
 3. İndir ve yükle’ye dokunu.
 4. Bir güncelleme bulunursa, Güncelle’ye dokunun.

2. Uygulamalarınızı Güncelleyin

İşletim sistemini güncellemenin yanı sıra, telefonunuzdaki tüm uygulamaların en son sürümü çalıştırdığından emin olmanız gerekir. Bazı uygulamalar, uygulamanın türüne ve geliştiricinin ne kadar dahil olduğuna bağlı olarak diğerlerinden daha sık güncellenir.

Belirli bir uygulamayı kullanırken veya arka planda çalışırken telefonunuzun yeniden başladığını fark ederseniz, sorun muhtemelen bundan kaynaklanıyordur. Bu nedenle, uygulamanın Android sürümünüzle uyumlu olmayan eski bir sürümünü çalıştırıyor olabilirsiniz veya uygulama geliştiricisi, kilitlenme için bir düzeltme yayınlamış olabilir.

Uygulamalarınızı güncellemek için:

 1. Play Store’u açın.
 2. Sağ üstteki profil resminize dokunun.
 3. Uygulamaları ve cihazı yönet’e dokunun.
 4. Bu ekran, uygulamalarınızda herhangi bir güncelleme olup olmadığını size gösterecektir. Öyleyse, Tümünü güncelle’ye dokunun.

3. Güvenli Modu Etkinleştirin ve Uygulamaları Kaldırın

Belirtildiği gibi, tehlikeli bir uygulama telefonunuzun beklenmedik bir şekilde yeniden başlamasına neden olabilir. Bunu gidermek için Android’in güvnli modunu açmalısınız . Güvenli modda, yalnızca cihazın temel uygulamaları çalışır, bu nedenle yüklediğiniz bir uygulamanın hatalı olup olmadığını test etmenin harika bir yoludur.

Güvenli modda başlatmak için:

 1. Güç menüsünü açmak için güç düğmesini basılı tutun .
 2. Kapat seçeneğini basılı tutun .
 3. Bu, Güvenli mod seçeneğini getirmelidir , bu nedenle güvenli modda başlatmak için ona dokunun.

Telefonunuz güvenli modda yeniden başlamazsa, bunun nedeninin yüklediğiniz bir uygulama olduğunu varsaymak güvenlidir. Bu nedenle, en son indirilenden başlayarak, tehlikeli uygulamayı bulana kadar uygulamalarınızı tek tek kaldırmalısınız.

4. Depolama Alanınızı Temizleyin

Telefonunuzda yalnızca sınırlı miktarda depolama alanı vardır. Depolama alanınızın %10’undan daha azı boşsa, telefonunuzla ilgili, rastgele yeniden başlatma da dahil olmak üzere sorunlar olduğunu fark edebilirsiniz.

Bu nedenle, telefonunuzun depolama alanını temizlemelisiniz. Telefonunuzda yer açmanın birkaç yolu vardır. Örneğin, kullanılmayan uygulamaları silebilir, önbelleği temizleyebilir, internetten indirilenler klasörünüzü boşaltabilir vb.

Alternatif olarak, depolama alanınızı genişletebilirsiniz. Telefonunuz genişletilebilir ortamları kabul ediyorsa, ek dahili depolama alanı kazanmak için bir microSD kart satın alın. Veya verileri Google Drive veya OneDrive gibi bir bulut sağlayıcısına taşıyın.

Çoğu telefon, ne kadar depolama alanınız kaldığını görmenize ve daha büyük dosyaları belirlemenize yardımcı olur. Örneğin, bir Samsung cihazında:

 1. Ayarlar’ı açın .
 2. Cihaz bakımı öğesine dokunun .
 3. Depolama’ya dokunun .
 4. Sağ üstteki üç dikey noktaya dokunun .
 5. Depolama analizi öğesine dokunun .
 6. Bu, daha sonra silmeyi seçebileceğiniz yinelenen, büyük ve kullanılmayan dosyaları belirleyecektir.

5. Aşırı Isınma İşaretlerini Kontrol Edin

Telefonunuz aşırı ısınırsa kendini korumak için yeniden başlatılabilir veya kapanabilir. Uzun süre oyun oynamak gibi yoğun görevler sırasında telefonunuzun ısınması alışılmadık bir durum değildir, ancak telefonunuz sürekli olarak aşırı ısınıyorsa bu bir sorundur.

Android telefonunuzun neden aşırı ısındığına ilişkin kılavuzumuza göz atın. Bu, tüm nedenleri ve çözümleri açıklar. Onları takip edin, telefonunuzu serin tutun ve umarım kendini yeniden başlatmayı durdurur.

6. Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Yukarıdaki her şeyi yaptıysanız ve telefonunuz yeniden başlamaya devam ederse, nükleer seçeneği deneyebilirsiniz: telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama . Bu, cihazınızı siler ve her şeyi varsayılana döndürür.

Bu nedenle, devam etmeden önce Android cihazınızı yedeklemeniz çok önemlidir. Bazı Google hesabı verileri bulutta olsa da, uygulama verileri ve kişisel dosyalarınız büyük olasılıkla yereldir ve bunları kaybetmek istemezsiniz.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın tam prosedürü cihaza göre değişir. Samsung telefonda:

 1. Ayarlar’ı açın .
 2. Genel yönetim’e dokunun .
 3. Sıfırla’ya dokunun .
 4. Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun .
 5. Onaylamak için Sıfırla’ya dokunun .

7. Pili Değiştirin

Telefonunuz hala yeniden başlatılıyor mu? Telefonunuzun pilinin sınırlı bir ömrü vardır ve sizinkinin sonuna yaklaşıyor olabilir. Bu, özellikle telefonunuz yeniden başlarsa ve aniden eskisinden çok daha az pil ömrüne sahipse olasıdır.

Ne yazık ki, çoğu modern Android telefonun pilini değiştirmek kolay değil. Telefonunuzun arka kısmı çıkarılabilirse, şanslısınız, yedek bir pil satın alabilir ve takabilirsiniz. Aksi takdirde, en iyi seçeneğiniz üreticinin onarım teklif edip etmediğini görmek, saygın bir tamirhaneye gitmek veya yeni bir tane satın almaktır. telefon.

Telefonunuzun Bakımından Haberdar Olun

Tüm bu adımları izlediyseniz, telefonunuz artık beklenmedik bir şekilde yeniden başlamamalıdır. Rastgele kendini kapatacağından korkmadan telefonunuzun keyfini çıkarmaya geri dönebilirsiniz.

Şimdi çözüldü, telefonunuzu iyi durumda tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. İstenmeyen verileri temizleyin, her şeyi güncel tutun ve tehlikeli sitelerden ve indirmelerden kaçının.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu