BlogiPhone

Apple Watch Ultra ve Apple Watch Series 8 Karşılaştırması: Hangisini Satın Almalısınız?

Mevcut en yeni ve en iyi Apple Watch modellerini arıyorsanız iki seçenek bulacaksınız: Apple Watch Ultra ve Apple Watch Series 8.

Hangi Apple Watch saati almaya karar veremiyorsanız, yardımcı olmak için her iki modeli de karşılaştırıyoruz.

Tasarım ve Ekran Boyutu

Apple Watch Ultra, titanyum kasa ile tamamen yeni ve daha sağlam bir tasarıma sahiptir. Hem Yan Düğme hem de Dijital Taç, eldiven takarken kullanımlarını kolaylaştırmak için kasadan kaldırılmıştır.

Karşı tarafta, bir antrenmana başlamak gibi farklı görevleri başlatmak için özelleştirilebilen yeni bir Eylem düğmesi bulunur.

Bir Apple Watch için şimdiye kadarki en büyük ekran olan 49 mm ekran, safir bir kapakla korunuyor ve 2.000 nit’e kadar parlaklık sunuyor.

Ayrıca rüzgarlı ortamlar için geliştirilmiş üç mikrofonlu bir dizi ve gelişmiş sesli arama hacmi ve Siri etkileşimi için çift hoparlör vardır. Ayrıca 100 metreye kadar yüzmeye dayanıklıdır.

Tüm bu tasarımın ek bir ağırlığı var. Apple Watch Ultra, en büyük alüminyum Apple Watch Series 8’in 38.8 gramından önemli ölçüde daha fazla olan 61.3 gramdır.

Dışarıdan, Apple Watch Series 8, Apple Watch Series 7 ile aynı tasarımı paylaşıyor. 41 mm veya 45 mm versiyonu bulunan Always-On ekran, kasanın kıvrımıyla bütünleşen neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip. .

Ekran 1.000 nit’e kadar parlaklığa sahiptir. IP6X toz direncinin yanı sıra 50 metreye kadar yüzmeye dayanıklıdır.

Pil ömrü

Pil ömrü, iki model arasındaki bir diğer büyük farktır. Apple Watch Series 8, şarj edilmesi gerekmeden önce 18 saate kadar kullanılabilir. Apple Watch Ultra, 36 saatlik kullanım süresinin iki katıdır.

Her iki model de pil ömrünü uzatmak için düşük güç modunu kullanabilir. Seri 8, 36 saate kadar ve daha büyük model 60 saate kadar sürebilir. Bu mod, Her Zaman Açık Ekran gibi özellikleri sınırlar.

Mevcut Özellikler

Yazılım tarafında, her iki yeni saat modeli de ek saat yüzleri, daha iyi bir Egzersiz uygulaması ve daha fazlası gibi bazı harika watchOS 9 özelliklerinden yararlanabilir.

Hem Apple Watch Series 8 hem de Apple Watch Ultra, bir kadının sağlığını daha iyi anlamak için yerleşik sıcaklık sensörlerine ve çarpışma algılama özelliği için sensörlere sahiptir. Bu, bir çarpışmada olduğunuzu algılar ve yanıt vermezse, otomatik olarak acil servisleri ve acil durum irtibat kişilerinizi arayacaktır.

Sağlam tasarımın tüm avantajlarından yararlanan Apple Watch Ultra, bazı özel özellikler de sunuyor.

86 desibellik bir siren 600 metreye kadar duyulabilir. Ayrıca size zamanı, mevcut derinliği, su sıcaklığını ve daha fazlasını gösteren yeni bir derinlik ölçer ve Derinlik uygulaması da var.

Apple Watch Ultra ayrıca özel Wayfinder saat yüzünü kullanır. Sekiz komplikasyon için yer var ve hatta canlı bir pusula gösteriyor. Geceleri, Gece Modu’nu kırmızı renkle görmek için Digital Crown’u çevirebilirsiniz.

Boyut, Renk ve Fiyat

Apple Watch Ultra’nın fiyatı 799 dolar. (Türkiye fiyatı farklıdır) Kasanın yalnızca bir rengi var, ancak üç yeni gruptan birini seçebilirsiniz: Alpine Loop, Trail Loop ve Ocean Bad. Model, hücresel bağlantı ile birlikte gelir.

Apple Watch Series 8 için daha fazla seçenek ve boyut mevcut.

Daha düşük maliyetli alüminyum model, 41 mm versiyonu için 399 dolardan ve 45 mm boyutu için 429 dolardan başlıyor. Hücresel özellikli bir model istiyorsanız 100 $ ekleyin. Dört renk arasından seçim yapabilirsiniz: gece yarısı, yıldız ışığı, gümüş ve (ÜRÜN) KIRMIZI.

Gümüş, altın veya grafit paslanmaz çelik versiyonu, yerleşik hücresel yetenek sunar ve 41 mm versiyonu için 699 dolardan ve 45 mm seçeneği için 749 dolardan başlar.

Yani paranız varsa ve daha ağır bir saati dert etmiyorsanız, daha uzun pil ömrü, daha büyük ekranı ve diğer ayrıcalıklı özellikleri sayesinde Apple Watch Ultra kesinlikle sizin için. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla renge sahip daha küçük ve daha ucuz bir saat arıyorsanız Apple Watch Series 8’i deneyin.

En İyi Apple Watch Seçimini Yapma

Apple Watch için pazarda olmak için harika bir zaman. Hem Apple Watch Ultra hem de Apple Watch Series 8, farklı kullanıcı türlerine hitap etmek için harika bir özellik listesi sunar.

*Yazımızda bahsedilen fiyatlar Türkiye’de değişiklik göstermektedir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu