Blog

Bir Amazon siparişi veya ürünü gönderilmeden önce nasıl iptal edilir?

Amazon’da kendinizi gerçekten ihtiyacınız olmayan ancak bu kadar iyi bir fiyattan vazgeçemeyeceğiniz şeylerle sepetinizi doldururken bulduysanız, yalnız değilsiniz.

Alıcının pişmanlığı, hepimizin bir noktada deneyimlediği bir şeydir, ama sonuçta bunların hiçbirine gerçekten ihtiyacınız olmadığını anladığınızda ne olur?

Neyse ki, Amazon siparişiniz henüz gönderilmediyse ve siparişi oldukça yakın bir zamanda verdiyseniz – seçtiğiniz nakliye hızına bağlı olarak son birkaç saat içinde veya 24 saate kadar – siparişinizi dağıtıma çıkmadan önce iptal edebilirsiniz. Amazon web sitesinde veya mobil uygulamasında bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Web sitesinde bir Amazon siparişi nasıl iptal edilir

1. Amazon web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın.

2. Ana sayfanın sağ üst köşesindeki İadeler ve Siparişler’e tıklayın.

İpucu : Ayrıca, Hesaplar ve Listeler’in üzerine gelebilir ve ardından açılır menüden Siparişler’e tıklayabilirsiniz.

3. Siparişleriniz sayfasında iptal etmek istediğiniz siparişi bulun. Öğeleri iptal et yazan öğenin sağındaki seçeneği tıklayın .

4. Bir sonraki sayfada, iptalinizin garanti edilmediği söylenebilir, ancak yine de denemekten zarar gelmez. İptal Nedenini Seçin yazan açılır menüyü tıklayın ve siparişi iptal etme nedenini seçin.

5. Bu sırada seçilen öğeleri iptal et seçeneğine tıklayın .

6. Oradan bir onay ekranına yönlendirileceksiniz ve size iptal talebinizi detaylandıran bir e-posta gönderilecektir. Siparişinizin başarıyla iptal edilip edilemeyeceği belirlendiğinde başka bir e-posta alacaksınız.

Not : İptal talebiniz hakkında genellikle bir saat içinde bilgilendirilirsiniz, ama süre, öğenizin Amazon tarafından mı yoksa üçüncü taraf bir satıcı tarafından mı satıldığına bağlı olarak değişebilir. Bu durumda satıcıyla iletişime geçmeniz gerekebilir.

Mobil uygulamada bir Amazon siparişi nasıl iptal edilir

1. iOS veya Android cihazınızda Amazon Alışveriş Uygulamasını açın.

2. Profil simgesi alt menüsüne dokunun .

3. Siparişleriniz’e dokunun .

4. İptal etmek istediğiniz siparişi bulun ve seçin.

5. Siparişi iptal et öğesine dokunun.

6. İşaretli öğeleri iptal et öğesine dokunun.

7. Web sitesinde olduğu gibi, iptal talebiniz onaylandığında bir e-posta alacaksınız. İptaliniz reddedildiğinde, size reddedildiğine dair bir e-posta gönderilecektir.

Amazon siparişimi neden iptal edemiyorum?

Web sitesindeki Siparişleriniz sayfasında Öğeleri İptal Et düğmesini görememeniz büyük olasılıkla siparişin Amazon tarafından gönderildiği anlamına gelir. Bu, bunun yerine teslimatı iptal etmeniz gerekeceği anlamına gelir.

1 . Amazon web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın.

2 . Ana sayfanın sağ üst köşesindeki  İadeler ve Siparişler’e tıklayın.

3 . Siparişleriniz sayfasında , iptal etmek istediğiniz siparişi bulun. Paketi takip et yazan öğenin sağındaki seçeneğe tıklayın .

4. Siparişi iptal et seçeneğine tıklayın.

5. Bu sırada seçilen öğeleri iptal et seçeneğine tıklayın.

İpucu : Teslimatı iptal edemiyor musunuz? O zaman diğer tek seçeneğiniz Çevrimiçi İade Merkezine gidip paketi iade etmektir.

İptal edemezseniz bir Amazon siparişini nasıl iade edebilirsiniz? 

Elbette, iptal talebinizin başarısız olması her zaman mümkündür. Paket zaten gönderilmişse veya ürün, iptal taleplerine izin vermeyen (veya hemen yanıt vermeyen) bir üçüncü taraf satıcıdan geliyorsa, sipariş iptalleri reddedilebilir.

Çoğunlukla, Amazon’un oldukça rahat bir iade politikası vardır, bu nedenle istenmeyen siparişiniz gerçekten kapınıza teslim edilirse bu işleme her zaman başlayabilirsiniz. Siparişiniz Amazon tarafından satıldıysa ve gönderildiyse, ürünü tam bir geri ödeme için iade etmek için 30 gününüz (ve tatil sezonunda daha uzun) süreniz vardır.

Öğeniz Amazon’da üçüncü bir tarafça satıldıysa, satıcı sayfasında satıcının iade politikasını kontrol etmeniz veya satıcıyla iletişime geçmeniz gerekir . Amazon’un iade politikaları hakkında daha ayrıntılı bilgi için bu İade ve Para İadesi destek sayfasını ziyaret edin

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu