Call of Duty: Modern Warfare Dev Error 6328 Hatası ve Çözümü – Technozum
Oyun

Call of Duty: Modern Warfare Dev Error 6328 Hatası ve Çözümü

Modern Warfare 6328 hatası, tek oyunculu modda bile oyununuzu durma noktasına getirebilir. Modern Warfare hata kodları her zaman sinir bozucudur. Er ya da geç, oyun deneyiminizi engelleyen bazı sayı dizileri bulacaksınız. Özellikle tek oyunculu harekat moduna geçmek isteyen ancak çok oyunculu modla ilgili bir hata nedeniyle yapamayan oyuncular için can sıkıcı olabilir. “Dev Error 6328” ile durum da tam olarak budur.

Call of Duty: Modern Warfare’i başlatmaya çalışırken veya çok oyunculu lobisinde beklerken Dev Error 6328 görüyorsanız, oyun oynamaya geri dönmek için deneyebileceğiniz çözüm yolları şu şekildedir.

1. Temel Çözüm yolları

Dev Error 6328, tek seferlik bir sistem arızası olarak görünebilir. Bu nedenle, sisteminizi yeniden başlatın ve bunun tek seferlik bir tesadüf olmadığından emin olmak için Modern Warfare’i yeniden başlatın.

Ayrıca, devam eden bir sunucu kesintisi veya sistem genelinde bir sorun bu hata kodunu tetikleyebilir. Daha karmaşık çözümlere dalmadan önce Call of Duty Modern Warfare sunucu durumu sayfasını ziyaret edin ve tüm hizmetlerin çalışır durumda olduğundan emin olun.

Hizmetler şu anda kesinti yaşıyorsa, tekrar çalışır hale gelene kadar beklemekten başka bir şey yapamazsınız.

2. Call of Duty: Modern Warfare’i DirectX 11 ile Çalıştırın

DirectX, Windows’ta yazılım ve oyunların grafik öğelerini işleyen bir dizi API’dir . En yeni oyunların çoğu, birden çok DirectX sürümüyle uyumludur. Örneğin, Call of Duty: Modern Warfare hem DirectX 12 hem de 11 ile uyumludur.

Ancak bazı nedenlerden dolayı DirectX 12, Modern Warfare ile DirectX 11 kadar iyi çalışmıyor. Aslında, oyunu DirectX 12’de çalıştırmak genellikle Dev Error 6328 gibi çeşitli sorunlara neden olur.

Bu nedenle, daha istikrarlı bir deneyim elde etmek ve eldeki sorunu ortadan kaldırmak için oyunu DirectX 11’de çalıştırmayı deneyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Sisteminizde Battle.net’i açın .
 2. Call of Duty Modern Warfare’in yanındaki Dişli simgesine tıklayın ve Oyun Ayarları’nı seçin .
 3. Ek komut satırı bağımsız değişkenleri kutusunu işaretleyin.
 4. Kutunun içine -d3d11 yazın ve Bitti düğmesini tıklayın.

Başlatıcıyı hızlı bir şekilde yeniden başlatın ve hala sorunla karşı karşıya olup olmadığınızı kontrol edin.

3. Modern Warfare’in Öncelik Ayarlarını Değiştirin

Diğer tüm üçlü A oyunları gibi, Call of Duty Modern Warfare de sorunsuz çalışabilmek için maksimum CPU gücü gerektirir. Ne yazık ki, arka planda çalışan diğer uygulamalar mevcut CPU gücünü tüketir ve oyunu sınırlı kaynaklarla bırakır.

Bu durumda çözüm, arka planda çalışan tüm gereksiz uygulamaları kapatmak ve ardından Modern Warfare öncelik ayarını değiştirmektir. Oyuna daha yüksek öncelik verilmesi, oyunun eskisinden daha yüksek sistem kaynağı tercihi almasını sağlayacaktır.

COD Modern Warfare’in öncelik ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Görev Yöneticisini açın ve Ayrıntılar sekmesini seçin.
 2. Modern Warefare yürütülebilir dosyasına sağ tıklayın ve Önceliği Ayarla öğesini seçin.
 3. Kullanılabilir seçenekler listesinden Yüksek’i seçin.
 4. Görüntülenen onay kutusuna Önceliği Değiştir’e tıklayın .

Artık oyun, siz manuel olarak devre dışı bırakana kadar yüksek öncelikli olarak çalışmaya devam edecektir.

4. Tüm Origin Hizmetlerini Kapatın

Hata kodu, Battle.net ve Origin hizmetleri arasındaki bir çakışmadan kaynaklanabilir. Bunu çözmek için tüm Origin hizmetlerini arka plandan kapatmanız gerekecek.

 1. Ctrl + Shift + Esc kısayol tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın.
 2. İşlemler sekmesinde , tüm Origin hizmetlerine sağ tıklayın ve içerik menüsünden Görevi sonlandır’ı seçin.
 3. Başlangıç ​​sekmesine geçin, Origin’e sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak’ı seçin Bu, Origin’in sistem açılışında otomatik olarak başlamamasını sağlayacaktır.

Ardından, bilgisayarı yeniden başlatın ve hala sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin. Evetse, listedeki bir sonraki çözümü deneyin.

5. Sisteminizin RAM’i için Sanal Belleği Artırın

Sisteminizde bellek yetersiz kalırsa büyük olasılıkla hata koduyla karşılaşırsınız. Çözüm olarak, RAM için sanal bellek tahsisini artırmanız gerekecektir.

Bilgisayarın RAM’i bittiğinde, geçici bir genişleme sunmak için sanal belleği kullanır. Bunu, RAM’i etkin bir şekilde genişletmek için sabit sürücüyü kullanarak yapar.

6. En Son Grafik Sürücüsü Güncellemesini İndirin

Bazen, bozuk veya güncel olmayan bir grafik sürücüsü nedeniyle Dev Error 6328 ile karşılaşırsınız. Neyse ki, bunu düzeltmek için Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak en son grafik sürücüsü güncellemesini indirebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Win + X kısayol tuşlarına basın ve Aygıt Yöneticisi’ni seçin .
 2. Görüntü bağdaştırıcıları listesini genişletin .
 3. Sürücüye sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelle öğesini seçin.
 4. Sürücüleri otomatik olarak ara öğesini seçin .
 5. Windows şimdi en son grafik sürücüsü güncellemesini arayacak ve indirecektir.

Windows hiçbir şey bulamazsa, sürücüyü güncellemek için GPU üreticisinin web sitesini ziyaret edebilir veya ücretsiz bir sürücü güncelleyici kullanabilirsiniz .

7. Blizzard Eğlence Klasörünü Silin

Diğer tüm uygulamalar gibi, Battle.net de platformuna bir sonraki ziyaretinizde daha hızlı bir hizmet sunmak için önbellek verilerini depolar. Ancak zamanla, önbellek dosyaları bozulabilir ve tartışmadakiler de dahil olmak üzere çeşitli sorunlara neden olabilir.

Sorunu çözmek için Battle.net önbellek verilerini temizlemeniz gerekecek. Bunu yapmak için Win + R kısayol tuşlarına basarak Çalıştır iletişim kutusunu açın, %ProgramData% yazın ve Enter’a basın. Ardından, Blizzard Entertainment klasörünü bulun ve sağ tıklayın. Bağlam menüsünden Sil’i seçin .

Ardından, sisteminizi hızlı bir şekilde yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

8. Modern Warfare’i Yeniden Yükleyin

Oyunu oynarken hala sorun yaşıyorsanız, oyunun dosyalarında bir sorun olabilir. Son çare olarak Call of Duty: Modern Warfare’i yeniden yüklemeniz gerekecek.

Neyse ki oyunu yeniden yüklemek, birçok oyuncunun hata kodunu düzeltmesine yardımcı olan çözümlerden biridir. Ancak, herhangi bir indirme duraklaması veya hatası olmadan oyunu yeniden yüklediğinizden emin olun.

Call of Duty Modern Warfare’in Yeniden Çalışmasını Sağlayın

Call of Duty Modern Warfare’de Dev Error 6328 ile karşılaşmanızın birkaç nedeni var. Yukarıdaki yöntemlerle, hatayı hızlı bir şekilde giderebilir ve tekrar oyuna geri dönebilirsiniz. Oyunu yeniden yüklemenin, hata kodunu düzeltmek için son çare yönteminiz olması gerektiğini unutmayın.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu