Sosyal Medya

Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu ve Çözümü

Instagram uygulaması hikaye fotoğraf paylaşımı ve video paylaşımı gibi paylaşımların tümünü oluşturan popüler bir uygulamadır.     

Ayrıca oluşturulabilen efektler ve filtreler Instagram uygulamasında hikaye paylaşma işlemini daha da cazip bir eğlence haline getirdi. 24 saat süreyle profilinizde görüntülenen hikayelerin kullanımı bazı sebeplerden dolayı sekteye uğrayabilmektedir.

Bu Instagram hikayelerin gözükmeme sorunu kullanıcıların uygulamayı verimli kullanmasını engellemektedir. Bu durumun hangi sebeple ortaya çıktığını bilmek zordur çünkü birden çok sebebi olabilir. Yalnızca ortaya çıkan hikaye sorununu analiz ettiğimizde çoğunlukla şirket dolayısıyla oluşan sorunların görüldüğü anlaşılıyor.

Instagram Hikayelerinin Olası Görünmeme Sebepleri

Instagram hikayelerin gözükmeme sorunu açısından kısmen uygulama endeksli kısmense hesap endeksli problemlerden kaynaklanmaktadır.

  • Belli başlı geçici sorunlar veya planlı plansız çalışma düzeni.
  • Bölgesel olarak yaşanan sıkıntılar. Bu belirli bir lokasyonda yaşanır.
  • Kullanıcı adaylarının ceza alması sonucu belli bir bölgede uygulanan yaptırımlar.
  • Kullandığınız teknolojik aletlerde (telefon, tablet vb.) ile alakalı sorunlar çıkması
  • Kullanıcıların aşırılıkla alakalı uygulanan bir kısıtlama getirilmesi.

instagram hikayeler gözükmüyor

Wifi ağına bağlı bir cihaz kullanıyorsanız bağlı olunan ağ ile ilgili teknik bir sıkıntı olabilir. Eğer wifi bağlantınız ile alakalı bir sorun bulunmuyorsa cep telefonunuzdaki çerezlerle alakalı bir problem olmuş olabilir. Bu durumda cihazınızda çerezleri temizlemeniz ve o şekilde kullanmanız gerekir.

Bu gibi problemler sorunun kaynağını oluşturur. Bu sorun ortaya çıktığında Instagram uygulaması ekrana hata olduğunu gösteren mesajlar çıkarır. Bu hatalar Instagram’da hikaye yüklenemedi hatası veya Instagram hikaye önizleme gözükmüyor hatası olabilir. Instagram’da ekrana yazdırılan “hikayeler açılmıyor hatası” içinse güç veya veri tasarrufu da etkili olabiliyor. Çünkü bazı yazılımsal cihazların optimum çalışması için birçok özelliği kısıtlar. Buna benzer durumlar yüklü yazılımların kullanım amacını da etkiler.

Instagram Hikayeleri Gözükmüyorsa Çözüm İçin Atılacak Adımlar

Sorunun uygulama odaklı olduğu düşünülürse çözüm için atılacak belli başlı adımlar vardır.

  • Uygulamayı kapatıp açın eğer sorun aynı şekilde devam ediyorsa, telefonunuzu yeniden başlatın ve daha sonra hesabınızın oturumunu çıkışa alın.
  • Sadece sizin telefonunuzda ortaya çıkan bir sorun ise, tarihi kontrol edip güncelleyin.
  • Parolanızı sıfırlayın ve yeni bir şifre belirleyip tekrar oturum açın. Açık kalmış oturumlardan çıkış yapın.
  • Uygulamayı güncellemediğinizden ötürü böyle bir sorunla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Uygulamayı kısa sürede güncelleyip, tekrar deneyiniz.
  • Olası bir durumda uygulamayı güncelleme durumunuzdan da kaynaklanmış olabilir dolayısıyla eski sürüm ile giriş yapıp denemelisiniz.

Bu gibi adımlar uygulama kaynaklı ise denenip sorunun çözümüne gidilir. Eğer cihaz kaynaklı bir sorun varsa farklı adımlarla ilerlemek daha doğru olacaktır.

Sorunun Çözümü İçin Telefondan Yapılacak İşlemler

Cihazınız Android bir cihaz ise, ayarlar menüsünde bulunan “Uygulamalar” sekmesinde yer alan Instagram uygulaması yazısına tıklayıp sonrasında içindeki seçenekleri çalıştırırız. Ancak burada dikkat edilecek husus neyi önce çalıştırmanız gerektiğidir. İlk olarak önbelleği temizleyip daha sonra güncelleme kısmına geçilmesi gerekir.

Iphone kullanıcılarının ise, cihazda “Genel” adlı bölümdeki “Sıfırla” seçeneğini deneyip çözüme ulaşması gerekiyor. Bu bölümde karıştırmamanız gereken kısım, sizin çalıştırmanız gereken 2 kısım mevcuttur biri tüm ayarların sıfırlanması, diğeri ağ ayarlarının sıfırlanmasıdır. Buna dikkat etmek gerekir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu