BlogSosyal Medya

Instagram Threads Ara Verme ve Profil Dondurma Nasıl Yapılır?

Twitter’a karşı rakip olarak ortaya çıkan ve çok kısa sürede milyonlarca indirmeye ulaşan Instagram Threads, aktif kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artacağı düşünülmektedir. Elbette Tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, bir çok kullanıcı açmış oldukları hesapları silmek yada dondurmak isteyebilirler. Ama şu an için Threads sosyal medya hesabını silmek mümkün gözünmemekle birlikte, kullanıcılar sadece Bir ara verve Profil Dondurma seçeneklerinden birini tercih edebilirler.

Threads Hesabını Neden Silemiyorum?

Instagram Threads platformunu, Instagram kullanıcıların hesapları ile entegre şekilde kullanıma sunmuştur. Bu sayede Threads çok kısa sürede milyonlarca indirmeye ve kullanıcıya ulaşmıştır. Bu yüzden threads hesabınızı silmek isterseniz, mutlaka Instagram hesabınızı da silmeniz gerekemktedir. Ama buna gerek kalmadan Instagram Threads hesabınızıa Bir ara ver ve Profil dondurma seçeneklerini kullanıcılara sunmuştur.

Threads Ara Verme Nedir?

Threads Bir ara ver seçeneği kullanıcılara Threads’da tek seferde 10, 20, 30 dakika ve Asla eçenekleri arasında bir zaman geçirdiğinde ara vermek için hatorlatma planla seçeneğini sunmaktadır. Bu seçeneklere ulaşmak için ise; Threads Profil Sekmesi > Sağ üst köşede bulunan Ayarlar Sekmesi > Hesap yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Threads Profili Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Threads hesabınızı dondurmak için ise yine Threads Profil Sekmesi > Sağ üst köşede bulunan Ayarlar Sekmesi > Hesap yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz. Profilinizi dondurmak geçici süreliğine olmakla beraber tekrar giriş yapmanız halinde tekrar aktif hale gelecektir.

Sonuç olarak Instagram şu an Threads hesabını silmeye izin vermemekle beraber, sadece hesabınızı yani profilinizi geçici olarak dondurmaya izin vermektedir. Ama Instagramın bu politikası zaman içinde değişebilir ve Threads için ayrı bir hesap silme sekmesi sunabilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu