BlogiPhone

iPhone’da 5G Nasıl Kapatılır

iPhone’unuzda 5G’yi devre dışı bırakarak pil ömründen biraz tasarruf edin. Hızlar açısından 5G, 4G’den çok daha hızlıdır. Bir iPhone 12 veya daha yeni bir iPhone’unuz varsa, cep telefonu planınız 5G hızlarını desteklediği sürece ışık hızında internete erişebilirsiniz.

Ancak, 5G’yi kapatmanız gerekebilecek bazı durumlar vardır. Örneğin, bazı planlar ne kadar 5G hızı kullanabileceğinizi sınırlar ve bunu daha sonra kaydetmek isteyebilirsiniz.

Bu nedenle, iPhone 12 veya sonraki modellerde 5G’yi kapatmanız gerekiyorsa, bu yazımız tam size göre.

Ayarlar’da iPhone’unuzda 5G’yi Kapatın

5G bağlantısını iPhone’unuzun Ayarlarından devre dışı bırakabilir (veya etkinleştirebilirsiniz). Aşağıdaki basit talimatları izleyin.

  1. Ayarlar uygulamasını açın ve Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri > Ses ve Veri seçeneğine gidin .
  2. Burada birkaç seçenek göreceksiniz. iPhone’unuzu her zaman 5G kullanacak şekilde ayarlayabilir, pil ömrünüzü önemli ölçüde azaltmayacağı durumlarda kullanabilir veya 4G LTE hızlarına geçebilirsiniz.
  3. 5G’yi kapatmak istediğiniz için LTE’ye dokunun .

Bu kadar! iPhone’unuz artık hücresel veri için 5G bağlantısına güvenmeyecek. Bu değişiklik nedeniyle tarama hızlarınızın daha düşük olacağını unutmayın.

5G’nin Kapalı Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir

5G bağlantısını kapattıktan sonra, her ihtimale karşı kapalı olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. Bunu kontrol etmek için Wi-Fi’yi kapatmanız gerekir, ardından durum çubuğunda LTE sembolünü göreceksiniz, bu da telefonun 4G bağlantısı olduğunu gösterir.

5G’yi tekrar açmak istiyorsanız, Ayarlar’a dönmeli ve geçişi yeniden etkinleştirmelisiniz. İPhone’unuzu yeniden başlatmanın, siz manuel olarak tekrar açana kadar 5G’yi kapalı tuttuğunu unutmayın.

iPhone’unuz yoksa ancak yine de Android telefon veya Wi-Fi yönlendirici gibi 5G özellikli bir cihaz kullanıyorsanız, herhangi bir cihazda 5G’yi nasıl kapatacağınızı kontrol etmekten çekinmeyin .

5G Bağlantısını Kapatmalı mısınız?

5G bağlantısını kapatmanın yardımcı olabileceği birkaç durum vardır. Örneğin, 5G, 4G LTE’den daha fazla pil kullanır. Bu nedenle, verilere ihtiyacınız varsa ve pili boşa harcamak istemiyorsanız, LTE bağlantısı daha iyidir.

Bazı operatörler ayrıca sahip olduğunuz 5G hızını sınırlar ve 5G verilerinizi bir yolculuk için kaydetmek isteyebilirsiniz. Ancak, bunu yapma nedeniniz ne olursa olsun, artık iPhone’unuzda 5G’yi nasıl kapatacağınızı biliyorsunuz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu