BlogiPhone

İPhone’da “Konum Kullanılamıyor” Hatası ve Çözümü

Bir arkadaşınızın konumunu iMessage’da veya iPhone’unuzda Bul’da izlerken “Konum Kullanılamıyor” hatasını mı görüyorsunuz? Bu, çözülmesi oldukça kolay bir sorundur. Ancak, arkadaşınızdan yardım istemeniz gerekebilir.

Daha fazla uzatmadan, bir iPhone‘daki “Konum Kullanılamıyorhatasını düzeltmek için ne gerektiğini kontrol edelim.

Konum Kullanılamıyor

iPhone’unuzda Yapabilecekleriniz

Bazen, Mesajlar veya Find My uygulaması hata verebilir ve “Konum Kullanılamıyor” hatasıyla sonuçlanabilir. Bunu çözmenin en hızlı yolu, söz konusu uygulamayı kapatıp yeniden başlatmaktır. Bu işe yaramazsa, iPhone’unuzu yeniden başlatmanız gerekir.

Çıkma Mesajlarını Nasıl Zorlayabilirim veya My Find My

Mesajlardan veya Find My’dan çıkmaya zorlamak için, App Switcher’ı çağırmak için ekranın altından yukarı kaydırarak başlayın. Ana Ekran düğmesi olan bir iPhone’unuz varsa bunun yerine Ana Ekran düğmesine iki kez basın. Ardından, Mesajlar’ı veya Kartımı Bul’u bulun ve yukarı kaydırın. Mesajları veya Find My’ı yeniden başlatarak bunu takip edin.

iPhone’unuzu Nasıl Yeniden Başlatabilirsiniz?

iPhone’unuzu yeniden başlatmak için Ayarlar uygulamasını açmanız ve Genel > Kapat öğesine dokunmanız yeterlidir. Ekran karardığında birkaç saniye bekleyin ve Apple logosunu görene kadar Yan veya Üst düğmeyi basılı tutun.

Arkadaşınız Kendi Sonunda Ne Yapabilir?

Yukarıdaki iki düzeltme yardımcı olmadıysa, dikkatinizi arkadaşınızın iPhone’una vermelisiniz. Bir aramada onları aşağıdaki düzeltmelerden geçirin. Veya “Konum Kullanılamıyor” hatasını düzeltmek için bu gönderiyi onlarla paylaşın.

Konumumu Paylaş’ı Aç/Kapat

Bul tercihlerinde Konumumu Paylaş’ı devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmek, iPhone’un konumunu yeniden yayınlamasına yardımcı olabilir. Bunu yapmak için Ayarlar > Apple Kimliği > Bul’a gidin ve Konumumu Paylaş’ın yanındaki anahtarı kapatıp açın.

Konumu Mesajlarda Paylaş ve Tekrar Bul

Ardından, Mesajlar veya Find My uygulamasında konum paylaşımını devre dışı bırakın ve yeniden etkinleştirin:

  • Mesajlarda: iMessage sohbetinin üst kısmındaki profil resmine dokunun ve Konumumu Paylaşmayı Durdur > Konumumu Paylaş öğesini seçin .
  • Bul’da: Kişiler sekmesine geçin, kişi adına dokunun ve Konum Paylaşımını Durdur öğesini seçin . Ardından Artı simgesine dokunun, Konumumu Paylaş öğesini seçin ve konum paylaşımına yeniden başlayın.

iPhone’u yeniden başlatın

Cihazı kapatmak için tekrar Ayarlar > Genel > Kapat seçeneğine gidin . Ardından, yeniden başlatmak için Yan veya Üst düğmeyi basılı tutun .

Tarih ve Saati Kontrol Edin

Yanlış bir tarih veya saat de konum paylaşımıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Bunu kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat’e gidin . Tarih veya saat yanlışsa Apple sunucularından doğru tarih ve saati almak için Otomatik Olarak Ayarla’nın yanındaki anahtarı açın . Bu işe yaramazsa, anahtarı devre dışı bırakın ve doğru zamanı manuel olarak ayarlayın.

Hücresel Veriye Geç

Sivilceli Wi-Fi de bir faktör oynayabilir, bu nedenle bunun yerine hücresel veya mobil veri kullanmayı deneyin . Bunu yapmak için iPhone’un Kontrol Merkezi’ni açın (ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın veya iPhone’unuzun bir Ana Sayfa düğmesi varsa alttan yukarı kaydırın) ve devre dışı bırakmak için Wi-Fi simgesine dokunun. Hücresel veri etkinse, iPhone bunu otomatik olarak kullanmaya başlamalıdır. Değilse, etkinleştirmek için Hücresel simgesine dokunun.

Konumunuzu Paylaşmak Her Zaman Akıllıca Değildir

Konum izleme iki ucu keskin bir kılıç olabilir. iMessage ve Find My’da konum paylaşımı gibi değerli özellikleri kolaylaştırmasına rağmen, çeşitli üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler de bunları kötü amaçlar için kullanabilir. Bununla birlikte, iPhone’unuzda istenmeyen konum izlemeyi bulmak ve devre dışı bırakmak için neler yapabileceğinizi öğrenin

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu