Oyun

Kendi çiftliğinizi kurmak için Minecraft’ta atlar ve katırlar nasıl yetiştirilir?

Minecraft’ta neredeyse her şey olabilirsiniz. Güçlü bir savaşçı, korkusuz bir mağara dalgıcı – hatta basit bir çiftçi. Ve eğer bir çiftlik kurmak istiyorsan, bazı çiftlik hayvanlarına ihtiyacınız olacak.

Atlar, Minecraft’ta evcilleştirip çiftleştirebileceğiniz birkaç hayvandan biridir. Bu, iki atla başladığınız sürece yüzlerce atla bitirebileceğiniz anlamına gelir. Hepsini beslemek için yeteri kadar elma ve havucun yanı sıra bir sürü altın gerekir.

  • Altın Elmaları veya Havuçları iki evcilleştirilmiş ata besleyerek Minecraft’ta at yetiştirebilirsiniz.
  • İhtiyacınız olan Altın Elmaları veya Havuçları yapmak için Altın Külçelere veya Nuggets’a ihtiyacınız olacak.
  • Ayrıca, daha fazla yetiştirilemeyecek bir katır üretmek için bir atı eşekle çiftleştirebilirsiniz.

Minecraft’ta atlar nasıl yetiştirilir

İki atı evcilleştir

Atlar, genellikle sürüler halinde, ovalarda ve savanlarda rastgele ürerler. Ve bazı köyler atları ahırlarda ve ağıllarda tutacak. Bu atlardan herhangi birini alabilirsiniz – Minecraft’ta cinsiyet yoktur, bu yüzden bir erkek ve dişi kapma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bir atı evcilleştirmek için , sırtına tırmanmanıza izin verecek hiçbir şeyi tutmadan ona yaklaşmanız ve sağ tıklama veya sol tıklama yapmalısınız. Bunu ilk birkaç kez yaptığınızda, muhtemelen birkaç dakika sonra sizi cesaretlendirecektir. Atın üzerinde kalpler belirene kadar bunu yapmaya devam edin ve sizi zorlamayı bıraksın. Biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun.

Sürüler halinde otlayan atlar bulacaksınız. 

Bir atı evcilleştirdikten sonra, onu bir Kurşuna bağlayabilir veya üzerine bir Eyer koyabilirsiniz. Bu, onu hızlı bir şekilde bir yere taşımanıza olanak tanır – örneğin çitle çevrili bir alanın içine.

İki atı evcilleştirin ve bir yerde bir arada tutun.

Hızlı ipucu: Bir Slimeball’u dört parça İp ile birleştirerek bir Lead oluşturabilirsiniz. Eyer üretemezsiniz – onları hazine sandıklarında veya bir Ravager’ı öldürerek bulmanız gerekir.

Altın Elmalar veya Havuçlar Üretin

Atlarınızı üreme havasına sokmak için onlara bazı özel ikramlar vermelisiniz: Ya Altın Elmalar ya da Altın Havuçlar .

Altın Elmaları Overworld ve Nether’ın her yerinde hazine sandıklarının içinde bulabilirsin, ama aynı zamanda onları da yapabilirsin. Üretim Menünüzün ortasına normal bir Elma yerleştirin, ardından Altın Elma yapmak için sekiz Altın Külçe ile çevreleyin.

Neyse ki Altın Havuç o kadar pahalı değil. Normal bir Havuç’u sekiz Altın Külçe ile çevreleyerek üretebilirsiniz.

Elmayı veya havucu altınla çevreleyin. 

İpucu: Altın Külçeleri Nether Altın Cevheri madenciliği yaparak, altın eşyaları eriterek ve hazine sandıklarının içinde elde edebilirsiniz. Dokuz Külçeyi bir araya getirmek veya Ham Altın ve Altın Cevherini eritmek size Altın Külçe kazandıracaktır. 

Atlarınızı besleyin

İki atınız ve en az iki altın yiyeceğiniz olduğunda üremeye hazırsınız demektir.

Atlarınızı birbirine yaklaştırın ve her birine birer Altın Elma veya Havuç besleyin. Kalpler başlarının üzerinde görünecek ve birkaç dakika içinde bir bebek at görünecek.

İlk kez bir at yetiştirdiğinizde bir başarı kazanacaksınız.

Bebek at (veya “tayı”) nereye giderlerse gitsinler ebeveynlerini takip edecektir. Bir tayın yetişkin bir ata dönüşmesi yaklaşık 20 dakika sürer, ancak onu elma, şeker, buğday veya samanla besleyerek süreci hızlandırabilirsiniz.

Minecraft’ta at yetiştirmek için ipuçları ve püf noktaları

Minecraft’ta atlar yedi farklı renkte olabilir ve üzerlerinde beş farklı “işaret” türü olabilir. Bu da oyunda 35 farklı at türü olduğu anlamına geliyor.

İki at yetiştirdiğinizde, oyun tayın nasıl görüneceğine karar vermek için zar atar. Tayların çoğu renklerini ve işaretlerini ebeveynlerinden biriyle paylaşacak, ancak tamamen rastgele bir görünümle sonuçlanma şansı yaklaşık yüzde 29’dur. Yani belirli bir renkte bir at istiyorsanız, o renkte iki at yetiştirmek isteyeceksiniz.

Oyundaki her at ayrıca rastgele sağlık, hareket hızı ve zıplama gücü istatistikleriyle ortaya çıkar. Bir tayı doğurduğunuzda, oyun istatistiklerine tamamen rastgele bir hayali atın yanı sıra iki ebeveyninin istatistiklerinin ortalamasını alarak karar verir. Bu, ebeveyn atlarınız ne kadar iyi olursa, tayın da o kadar iyi olacağı anlamına gelir – ancak mükemmel bir tay yetiştirmek neredeyse imkansızdır.

Son olarak, atlar sadece diğer atlarla çiftleşmek zorunda değildir. Eşekli bir at yetiştirirseniz (aynı adımları izleyin), sonunda bir bebek katır elde edersiniz. Katır başka bir yaratıkla çiftleşemez

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu