Blog

Klavye de Lemniskat Eğrisi ∞ (Sonsuzluk İşareti) Nasıl Yapılır?

Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlarda yada cep telefonlarında sonsuzluk işareti yapmanın en kolay yolu kopyala ve yapıştır yöntemidir. Bu yöntemle Instagram, TikTok, Twitter, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarında yada Whatsapp, Telegram ve Bip gibi mesajlaşma uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Kopyala ∞ ∞ ∞

Cep telefonunuzda yada bilgisayarlarda sembolünü kopyalayarak ister sosyal medya da, ister mesajlaşmada, isterseniz de ilgili belge ve dokümanlarda kullanabilirsiniz.

Windows ve Mac Bilgisayarlarda Sonsuzluk ∞ Sembolü

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Word ve Excel Office programlarında klavyede lemniskat yani sonsuzluk yapmak için Alt tuşuna basılı tutarken klavyenizdeki rakamların olduğu numerik kısımda 8734 tuşlarına sırası ile basmanız gerekmektedir; Alt+8734 = ∞

Şayet yukarıda bahsedilen yöntemle ▲çıkıyor ise Alt tuşuna basılı tutup 236 tuşlayarak ∞ sembolünü yapabilirsiniz; Alt+236 = ∞

Word yada Excel Office programları açıkken Ekle > Simge > Tüm simgeler yolunu izledikten sonra Karakter kodu kısmına 221E yazdıktan sonra simgesine ulaşacaksınız. Aynı pencerede bulunan Ekle butonuna tıkladıktan sonra Word yada Excel gibi belgelerinizde gerekli yere ekleyebilirsiniz.

Mac bilgisayarlarda klavyede sonsuzluk işaretini yapmak için Option ve 5 tuşlarına sırası ile tuşlamanız yeterlidir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu