BlogOyun

Minecraft’ta Ametist Nerede Bulunur?

Ametist, jeodezlerin veya üç katmanlı küçük mağaraların içinde yer altında veya su altında yetişir. Dış katman Pürüzsüz Bazalt bloklardan, orta katman Kalsit bloklardan ve iç katman Ametist bloklardan yapılmıştır.

Ametist jeotları, Y koordinatı 70’in altında herhangi bir yerde oluşabilir. Jeodların açıkta kalan üst kısımları okyanus tabanında göze çarptığından, su altında bulunmaları en kolay olanıdır. Tipik olarak, doğrudan içeri girebilmeniz için jeodun bir tarafı açığa çıkar.

Ametist jeodu içinde yolunuzu bulduğunuzda, Ametist Kümeleri veya Ametist bloklarından büyüyen büyük kristalleri arayın. Ametist Kümeleri madenciliği yapmak ve Parçaları toplamak için bir kazma kullanın.

Minecraft’ta Ametist Nasıl Bulunur?

Bir Ametist jeodu bulun. Mağaralarda yeraltını kazabilirsiniz, ancak bir tekne inşa etmek ve okyanus tabanını aramak daha kolaydır.

  1. Bir Su Nefes İksiri Yapın. Bir Demleme Standında, Garip bir İksir yapmak için Su Şişesine bir Netherwat ekleyin, ardından Garip İksir’e bir Kirpi Balığı ekleyin.
  2. Bir Tekne Yapın. Bir Üretim Masasında, üst sıranın orta kutusuna bir Kürek , üst sıranın birinci ve üçüncü kutularına 2 Ahşap Kalas ve orta sıraya 3 Ahşap Kalas yerleştirin.Kürek yapmak için, üst sıranın orta kutusuna bir Ahşap Kalas yerleştirin, ardından ikinci ve üçüncü sıranın ortasına Çubuklar koyun.
  3. Tekneyi kıyıya koyun, ardından içeri girmek için onunla etkileşime geçin. Hızlanmak için ileri düğmesini basılı tutun ve yönlendirmek için sol ve sağ düğmeleri kullanın.
  4. Pürüzsüz Bazalt bloklardan oluşan bir kubbe arayın. Çevredeki bloklardan daha koyu olacaklar.Ametist jeodezlerini bulmayı çok daha kolay hale getirecek olan su altında net bir şekilde görmek için bir Gece Görüş İksiri kullanın.
  5. Su Nefesi İksirini kullanın ve okyanusa inin. Bir kazma kuşanın ve onu Pürüzsüz Bazalt ve Kalsit blokların katmanlarını kırmak için kullanın veya bir açıklık bulmaya çalışın.
  6. Bir Ametist Kümesi bulun. Ametist bloklarını bir kazma ile kazabilirsiniz, ancak kendi başlarına kullanışlı değildirler, bu nedenle bloklardan çıkıntı yapan üç büyük kristal arayın.
  7. Ametist Parçaları elde etmek için Ametist Kümesini çıkarın. Bağlı olduğu bloğu değil, kümenin kendisini hedeflediğinizden emin olun.Ametist Kümeleri beş aşamada büyür (tomurcuk, küçük tomurcuk, orta tomurcuk, büyük tomurcuk ve tamamen oluşmuş). Ametist Parçaları için yalnızca tam olarak oluşturulmuş Ametist Kümeleri çıkarılabilir.Kazma dışında bir şey kullanırsanız, Ametist Kümeleri sadece 2 Parça düşürür.

Minecraft’ta Ametist İle Neler Yapabilirsiniz?

Ametist blokların dekorasyondan başka bir faydası yoktur. Ancak, Ametist Kümeleri, bazı yararlı eşyaların yapımında kullanılabilen Ametist Parçaları için çıkarılabilir. Bir Ametist bloğu yapmak için 4 Ametist Parçasını birleştirebilirsiniz.

Ametist tomurcukları çok zayıf bir ışık yayarken Ametist Kümeleri önemli ölçüde daha fazla ışık üretir. Ametist blokları yere koyduğunuzda çıngırak sesi etkisi yaratır.

Minecraft Spyglass Nasıl Yapılır

Bir Üretim Masasında, üst sıranın orta kutusuna bir Ametist Parçası koyun. Ardından, bir Spyglass yapmak için ikinci ve alt sıraların ortasına bir Bakır Külçe koyun.

Bakır Külçeler yapmak için, Ham Bakırı eritmek için bir Fırın kullanın.

Spyglass’ı donatın ve uzağı görmek için kullanın. Doğrudan etrafınızı göremeyeceğiniz için düşman çetelerin yakınında olmadığınızdan emin olun.

Minecraft’ta Renkli Cam Nasıl Yapılır?

Bir Üretim Masasında, Glass’ı orta kutuya koyun, ardından 4 Ametist Parçası’nı Glass bloğunun üstüne, altına ve soluna ve sağına yerleştirin. 2 Lekeli Cam blok alacaksınız.

Cam blokları yapmak için bir Fırında Kumu eritin.

Renkli Camdan görebilirsiniz, ancak güneş ışığını tamamen engeller. Normal Glass bloklarının aksine, Tinted Glass’ı kırabilir ve envanterinize geri alabilirsiniz.

Ametist Minecraft’ta Nasıl Büyür?

Ametist Kümeleri, aşamalar halinde büyüdükleri ve olgunlaşana kadar hasat edilemedikleri için bitkiler gibi çalışır. Tomurcuklanan kümeyi tam bir Ametist Kümesi haline gelmeden önce kırarsanız, kazmanız İpek Dokunuş geliştirmesine sahip olmadığı sürece Ametist Parçası elde edemezsiniz.

Ametist Kümeleri yalnızca, X şeklindeki bir girinti ile tanımlanabilen Tomurcuklanan Ametist bloklarından büyür. Tamamen büyümüş bir Ametist Kümesi madenciliği yaptıktan sonra, sonunda aynı yerde yeniden büyüyecektir. Ametist Kümelerinin olgunlaşması yaklaşık 7 gün sürer.

Tomurcuklanan Ametist bloklarını madencilik yaparak elde edemezsiniz, bu nedenle kendi Ametistinizi büyütmenin bir yolu yoktur.

Tomurcuklanan Ametist bloğunu kırarsanız, daha fazla Ametist Kümesi alamazsınız, bu yüzden kırıklar için madencilik yaparken dikkatli olun.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu