Minecraft’ta Havai Fişek Nasıl Yapılır? – Technozum
Oyun

Minecraft’ta Havai Fişek Nasıl Yapılır?


Minecraft’ta işçiliğe gelince, çoğu insan üst düzey zırh yapmak için elmas kullanmayı veya Ender Dragon’u almak için silahlarını büyülemeyi düşünür. Ama havai fişek de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Havai fişekler havalı görünmenin yanı sıra kullanışlı bir öğe de olabilir.

Havai fişekleri tatar yayınınız için cephane, aynı sunucuda oynayan arkadaşlarınız için işaretçi olarak kullanabilir ve hatta Elytra ile uçuş süresini uzatabilirsiniz. 

Minecraft’ta Havai Fişek Roketi Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta havai fişek roketi yapmak için sadece barut ve kağıt olmak üzere iki temel malzemeye ihtiyacınız var.

  1. Bir parça barutu ve bir parça kağıdı 3×3 işleme ızgarasına yerleştirin. Izgara konumu önemli değil.
  2. Havai fişek roketini ızgaradan alın.

Bu, üretebileceğiniz mutlak, minimum güçte havai fişektir. Etkisini arttırmak istiyorsanız, bu temel tarife farklı malzemeler eklemeniz gerekecek. Yemek yapmak gibi düşünün. Sadece un, süt ve yumurta ile krep yapabilirsiniz, ancak biraz tarçın veya yaban mersini eklemek durumu önemli ölçüde iyileştirir.

Bir havai fişek roketinin dikkat çekmesini istiyorsanız özü, Havai Fişek Yıldızı işinize çok yarayacaktır. Bir havai fişek oluşturmak için Barut ve kağıdın yanına Havai Fişek Yıldızı ekleyebilirsiniz. Havai Fişek Yıldızı oluştururken ekstra malzemeler de ekleyebilirsiniz.

  1. Üretim ızgarasına barut ve boya ekleyin.
  1. Patlamayı daha da özelleştirmek için herhangi bir özel malzeme ekleyin.

Gerçek eğlence şimdi başlıyor. Patlamanın şeklini değiştirmekten rengini ve etkisini değiştirmeye kadar havai fişeklerle yapabileceğiniz çok şey var. 

Creeper Yüz Patlaması Nasıl Yapılır?

Sarmaşık kafa şeklindeki bu harika patlamaları nasıl yapacağınızı hiç merak ettiniz mi? Sadece herhangi bir çetenin kafasını Firework Star tarifinize ekleyin. Diğer malzemelerin yanına atabilirsiniz ve daha sonra Creeper şeklinde bir patlamaya neden olur.

Yuvarlak Patlama Nasıl Yapılır

Minecraft’ta en korkulan düşmanlardan biri şeklindeki havai fişekler size göre değilse, Firework Star tarifine bir Ateş Yükü ekleyerek onları büyük bir top haline getirebilirsiniz. Alev TozuKömür veya Kömür ve Barut’u bir üretim ızgarasında birleştirerek bir Ateş Yükü üretebilirsiniz. Ayrıca sandıklarda veya Piglins ile takas ederekte elde edebilirsiniz.

Yıldız Şeklinde Patlama Nasıl Yapılır

Yıldız Şeklinde bir patlama yapmak için yapmanız gereken tek şey, bir Havai Fişek Yıldızı tarifine bir Altın Külçe eklemek. Bir altın külçeyi, işleme masasında dokuz altın külçesine bölebilirsiniz.

Patlama Patlaması Nasıl Yapılır?

Bir patlama patlaması yapmak istiyorsanız – başka bir deyişle, gökyüzüne dağılan bir havai fişek patlaması – Firework Star tarifinize bir Tüy eklemeniz yeterlidir. Tavukları öldürerek tüy alabilirsiniz.

Minecraft Fireworks’e Nasıl İz Eklenir?

Yukarıdaki tariflerden herhangi birine ek efektler ekleyebilirsiniz. Örneğin, herhangi bir Minecraft havai fişekine iz efekti eklemek istiyorsanız , diğer malzemelerle birlikte Firework Star tarifine bir Elmas ekleyin. Bu, patlamanın gökyüzüne doğru ilerlemesine neden olacaktır.

Minecraft Fireworks’e Pırıltı Nasıl Eklenir

Parıltı efekti kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak patlamadan sonra havai fişekleri çatırdatır. Ses efektlerini değiştirebilmen oldukça etkileyici, değil mi? Bu efekti eklemek için Firework Star tarifinize Glowstone Dust’ı eklemeniz yeterlidir.

Glowstone Dust, Nether’daki Glowstone Bloklarını kırarak veya bazı düşmanlardan damla olarak elde edilebilir. Cadıları öldürerek Glowstone Dust’ı bulabilirsiniz. 

Minecraft Fireworks ile Daha Eğlenceli

Sadece birkaç ince ayar ile havai fişek gösterinizi ve patlama efektinizi daha da özelleştirebilirsiniz. İşte akılda tutulması gereken birkaç şey.

  • Havai fişeklerinize daha fazla barut eklemek uçuş süresini uzatır. Tek seferde en fazla üç parça barut kullanabilirsiniz.
  • Kullandığınız her renk boya patlamanın rengini etkileyecektir. Gökkuşağı renginde bir havai fişek oluşturmak için birden fazla renk boya ekleyin.
  • Havai fişeklerinizi uzaktan ateşlemek için bir zamanlayıcı veya bir sigorta oluşturmak için redstone kullanın. Bu şekilde kendi Havai fişek gösterinizi izleyebilirsiniz.

Havai fişekler oyununuzu önemli ölçüde etkilemeyecektir. Onlarla binaları yakamazsınız ve Ender Dragon’u öldürmek için havai fişek kullanmak çılgınlık olur. Yine de onlarla çok eğlenebilirsin. Havai fişek yapmayı öğrenmek ve Mojang’ın oyuna eklediği tüm özelleştirmeleri keşfetmek için bolca zaman ayırın.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu