BlogOyun

Minecraft’ta Kamp Ateşi Nasıl Yapılır?

İlk gece çökmeden önce Minecraft‘ta Kamp Ateşi yapmayı bilmelisiniz. Üssünüzü aydınlatmanın yanı sıra, Kamp Ateşleri yemek pişirmek ve bal toplamak için kullanılabilir.

Minecraft’ta Kamp Ateşi Nasıl Yapılır?

Bir Kamp Ateşi inşa etmek için ihtiyacınız olan her şeyi nasıl toplayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. 3 Ahşap blok toplayın. Ahşap bloklar elde etmek için ağaçları kesin. Her türlü ahşap iş görür (Meşe, Ladin, Orman vb.).
 1. 3 Çubuk yapın. Çubukları almak için işleme ızgarasına 2 Ahşap Kalas yerleştirin. Ahşap Kalas yapmak için, işleme ızgarasına bir Ahşap blok yerleştirin. Bir Üretim Masası oluşturmak için 4 Ahşap Kalas kullanın.
 2. Kömür veya Kömür alın . Genellikle yüzeyin hemen altında bulunabilen Kömür bloklarını çıkarmak için bir Kazma kullanın. Kömür yapmak için, bir Ahşap bloğu eritmek için bir Fırın kullanın.
 3. Bir Kamp Ateşi oluşturun. Üretim Masanızı açın ve Kömürü orta kutuya koyun. Üst sıranın orta kutusuna bir Çubuk koyun, ardından orta sıradaki Kömürün her iki tarafına da Çubuk koyun. Son olarak, alt sıraya 3 Ahşap blok yerleştirin. Soul Campfire yapmak için Coal’u Soul Sand veya Soul Soil ile değiştirin. Soul Campfires daha sönüktür ve alevleriyle daha fazla hasara neden olur.
 4. Kamp ateşinizi kullanmak için donatın ve yere koyun.

Bir Kamp Ateşi İle Neler Yapabilirsiniz?

Her üssün geceleri ışık kaynağı olarak bir Kamp Ateşine ihtiyacı vardır. Kamp ateşinizden çıkan ışık ve duman, karanlıkta keşfe çıkarsanız eve dönmenize yardımcı olabilir. Arı kovanından bal elde etmek istiyorsanız arı sokmasını önlemek için kovanın yanına kamp ateşi koyabilirsiniz. En önemlisi, Kamp Ateşleri yemek pişirmek için kullanılabilir.

Minecraft’ta geceyi atlamak için sabaha kadar uyumak için bir yatak yapın.

Minecraft’ta Nasıl Yemek Yapılır?

Pişirmek istediğiniz öğeyi donatın ve pişirmeye başlamak için Kamp Ateşi ile etkileşime geçin. Bir seferde en fazla dört öğe ekleyebilirsiniz. Yaklaşık 30 saniye sonra pişmiş yemeği toplayabilirsiniz. Etleri güvenle yiyebilmeniz için önce pişirilmesi gerekir ve sebzelerin pişirilmesi özelliklerini iyileştirebilir veya kullanışlı işçilik malzemeleri üretebilir.

Ayrıca bir Fırında öğeleri birer birer pişirebilirsiniz. İki kat daha hızlı yemek pişirmek için bir Sigara İçen üretin.

Minecraft’ta Kamp Ateşi Tarifi Nedir?

Minecraft’ta Kamp Ateşi yapmak için gerekenler:

 • 3 çubuk
 • 1 Kömür veya 1 Kömür
 • 3 Ahşap

SSS

 • Minecraft’ta nasıl kamp ateşi söndürürüm?Bir Minecraft kamp ateşini, üzerine doğrudan su dökmek için bir kova kullanarak, bir sıçrama iksiri ile vurarak veya bir kürekle vurarak söndürebilirsiniz.
 • Minecraft’ta nasıl kamp ateşi yakarım?Bir kamp ateşiniz varsa ancak yanmıyorsa, çakmaktaşı ve çelik kullanarak veya ateşle doldurulmuş büyülü nesnelerle vurarak onu tekrar çalıştırabilirsiniz. Kamp ateşleri, ister lavdan, ister orman yangınından, ister yanan düşmanlardan veya oyuncu karakterlerinden olsun, ateşin yayılmasıyla da yakılabilir.
 • Minecraft’ta kamp ateşinde yiyecek yanabilir mi?Hayır, kamp ateşinde pişen yiyecekler yanmaz. Pişirmeyi bitirdiğinde (30 saniye sonra) otomatik olarak kamp ateşinden fırlayacak ve siz onu toplayabilirsiniz.
 • Minecraft kamp ateşimin duman sütununun yüksekliğini nasıl artırabilirim?Normal bir kamp ateşi, yaklaşık 10 blok yüksekliğinde bir duman sütunu üretecektir, ancak bu yüksekliği, kamp ateşinin altına bir saman balyası (dokuz parça buğday kullanılarak hazırlanmış) yerleştirerek artırabilirsiniz. Bir saman balyasının üzerine yerleştirilen kamp ateşlerinden çıkan duman sütunları 24 blok yüksekliğe kadar çıkabilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu