BlogOyun

Minecraft’ta Kimlik Doğrulama Hatası ve Çözümü

Bazen bir Minecraft çok oyunculu sunucusuna bağlanmaya çalıştığınızda aşağıdaki mesajı alabilirsiniz:

 • Sunucuya bağlanırken hata oluştu. Bağlantınızın kimliği doğrulanamadı.

Minecraft’ta bir kimlik doğrulama hatasının nasıl düzeltileceği aşağıda açıklanmıştır.

Minecraft’ta ‘Bağlantınızın Kimliği Doğrulanamadı’ Hatasının Sebebi Nedir?

Minecraft’taki kimlik doğrulama hatalarının birkaç olası nedeni olabilir:

 • İnternet bağlantınızla ilgili sorunlar
 • Sunucuyla ilgili sorunlar
 • Eski oyun dosyaları
 • Düşük sistem belleği
 • Uyumsuz modlar
 • kullanıcı adını değiştirdin

Sunucunun kendisinde bir sorun varsa, yapabileceğiniz tek şey sorunun çözülmesini beklemektir. Güncellemeler için Minecraft sunucusunun web sitesini veya sosyal medya hesaplarını kontrol edin.

Minecraft’ta ‘Bağlantınız Doğrulanamadı’ Hatası Nasıl Onarılır

Minecraft sunucusuna bağlanana kadar sırasıyla şu adımları izleyin:

 1. Minecraft sunucusuna yeniden bağlanmayı deneyin. Bu en basit çözüm, ancak herhangi bir geçici teknik aksaklığı ortadan kaldırıyor.
 2. Minecraft Launcher’ı yeniden başlatın. Kapat’ı ( X ) seçin veya Alt + F4 tuşlarına basın , ardından Başlatıcı’yı yeniden açın. Minecraft donmuşsa, Görev Yöneticisi’nde Windows programlarından çıkmaya zorlayabilir veya Çıkmaya Zorla menüsünde Mac’teki görevleri sonlandırabilirsiniz .
 3. Minecraft Launcher’dan çıkış yapın ve tekrar giriş yapın . Başlatıcıyı kapatmak, aslında hesabınızdan çıkış yapmanızı sağlamaz. Bunu yapmak bazen bağlantı hatalarını temizleyebilir.
 4. İnternet bağlantınızla ilgili sorunları giderin. Sabit bir internet bağlantısı olmadan bir Minecraft sunucusuna bağlanamazsınız.
 5. Yeni bir kullanıcı adınız varsa yöneticiye bildirin. Kullanıcı adınızı yakın zamanda değiştirdiyseniz, özel bir sunucuya katılma yetkiniz olmayabilir, bu nedenle yöneticinin sizi onaylanan listeye eklemesi gerekir.
 6. Minecraft’ı güncelleyin. Oyunun eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, sunucuyla uyumsuz olabilir, bu nedenle en son güncellemelere sahip olduğunuzdan emin olun.
 7. RAM’i boşaltın. Bilgisayarınızda yeterli RAM yoksa Minecraft dünyasını oluşturamaz, bu nedenle biraz bellek boşaltmayı deneyin.
 8. Minecraft sunucusuna Doğrudan Bağlan. Sunucunun IP adresini girin ve doğrudan bağlantı kurmak için Doğrudan Bağlantı’yı seçin .
 9. Minecraft için bir güvenlik duvarı istisnası ekleyin . Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, sunucuyla bağlantıyı engelliyor olabilir, bu nedenle Minecraft sunucusu için bir istisna eklemeniz gerekebilir.
 10. Minecraft modlarını kaldırın. Modlarınızdan biri veya daha fazlası sunucuyla çakışmaya neden olabilir, bu nedenle sorunu tam olarak belirlemek için bunları tek tek devre dışı bırakın.
 11. DNS önbelleğini temizleyin. Windows’ta DNS önbelleğini temizlemek veya Mac’te DNS’yi temizlemek, bilgisayarınızı sunucunun IP adresini iki kez kontrol etmeye zorlar.
 12. HOSTS dosyasını düzenleyin. “Mojang” yazan tüm girdileri bulun ve silin, ardından dosyayı kaydedin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Modları yüklediğinizde, bazen HOSTS dosyasıyla ilgili sorunlara neden olurlar.

SSS

Minecraft’ta OpenGL hatasını nasıl düzeltirim? : OpenGL hatası bir grafik hatasıdır, bu nedenle  grafik kartı sürücünüzü güncelleyin  ve grafik geliştirmelerini devre dışı bırakın. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, tüm modları devre dışı bırakın ve Java’yı güncelleyin .

Minecraft’ta 0 hata kodunu nasıl düzeltirim? : Çıkış hatası 0, uyumsuz Minecraft modlarından kaynaklanır. Hangisinin hataya neden olduğunu belirlemek için modları tek tek devre dışı bırakın.

Minecraft’ta 0x803f8001 hata kodunu nasıl düzeltirim? : Microsoft hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar giriş yapın, tarih ve saat ayarlarınızı kontrol edin, Windows’u güncelleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hata kodunu görmeye devam ederseniz Microsoft Store önbelleğini temizleyin, Minecraft Launcher’ı yeniden yükleyin ve Microsoft Oyun Hizmetleri’ni yeniden yükleyin.

Minecraft’ta JNI hatasını nasıl düzeltirim?Minecraft’ta JNI hatasını düzeltmek için Java güncellemelerini indirip yükleyin. Sorun devam ederse, Java yükleme dosyası yolunu sıfırlayın.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu