Oyun

Minecraft’ta Petek nasıl elde edilir ve arıcılık yapmak için nasıl kullanılır?

Arıların oyuna geldiğini duyurduğunda Minecraft oyuncuları çılgına döndü. Bu şeylerin ne kadar sevimli olduğunu gördünüz mü?

Ancak tıpkı gerçek dünya gibi, Minecraft’a bir yaratık veya eşya eklendiğinde, oyunun geri kalanı üzerinde bir etkisi olur. Arılarla birlikte yeni Petek eşyası geldi. Petek, Mum, Mumlu Bakır ve hatta daha fazla Arı Kovanı yapmak için kullanılabilir.

Başka bir deyişle, yeterince Honeycomb’a sahip olduğunuzda, kendi kendini besleyen Honeycomb çiftliğinizi başlatabilirsiniz. Havasız beyaz güvenlik kıyafetleri olmadan arıcılık yapıyor.

Minecraft’ta Petek nasıl edinilir

Minecraft’ta Petek elde etmenin tek bir yolu var: Bir Arı Yuvası veya Arı Kovanı üzerinde bir çift Makas kullanmanız gerekecek. Adım adım üzerinden geçelim.

Arı Yuvasını Bul

Demir Cevherini eriterek elde edebileceğiniz iki Demir Külçe kullanarak Makas üretebilirsiniz. Bir Demir Külçeyi Üretim Masanızın orta yuvasına ve diğer Külçeyi sol alt yuvaya yerleştirin.

Ardından, içinde bal olan bir Arı Yuvası bulmanız gerekecek. Arı Yuvaları, dünyanın dört bir yanındaki ağaçlarda rastgele ortaya çıkar ve her zaman yakınlarda vızıldayan arılar bulacaksınız. Ama bir tane bulduktan sonra bile, bal ile dolana kadar Peteğini hasat edemezsiniz.

Ne zaman gündüz olsa ve yağmur yağmasa, Arı Yuvasının arıları polen aramak için dağılır. Ve bir arı Yuvaya dönüp tekrar ayrıldığında, Yuvanın “bal seviyesi” birer birer yükselir. Bal seviyesi beşe ulaştığında balın Yuvadan sızmaya başladığını göreceksiniz. Bu, gitmeye hazır olduğu anlamına gelir.

Yuva dolduğunda, içinden bal dökülmeye başlayacaktır. 

Petek hasat

Yuvaya yaklaşın ve Makaslarınızı üzerinde kullanın. Üç birim Petek dışarı çıkacak ve bal seviyesi tekrar sıfıra düşecek.

Ancak dikkatli olun – bir Arı Yuvasından hasat yaptığınızda, içerideki tüm arılar da dışarı çıkar ve sizi kovalamaya başlar. Sen sokulana kadar seni kovalamayı bırakmayacaklar, bu da anında hasar verecek ve seni birkaç saniyeliğine zehirleyecek.

Hızlı ipucu: Yuvanın hemen altında bir ateş ya da beş blok altında bir kamp ateşi yakarak arıları kızdırmaktan kaçınabilirsiniz. Ateşten çıkan duman arıları sakinleştirir ve size saldırmalarını engeller.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu