BlogOyun

PUBG Mobile Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), hem PC hem de mobil kullanıcılar için en popüler çevrimiçi battle royale oyunlarından biridir. Ayrıca oyun PlayStation 4, Xbox One platformları için de mevcut. Oyunda sunucu yanıtı, ağla ilgili sorun ve başlatma kilitlenmesi sorunu dışında çok fazla sorun veya hata yok. İşte bu rehberimizde, birçok kullanıcının lansman sırasında karşılaştığı PUBG Mobile açılmama probleminden bahsedeceğiz. Siz de onlardan biriyseniz, bu yazımızı okumaya devam edin.

Burada, çoğu durumda işinize yarayacak olası geçici çözümlerden bazılarını derledik. Oyunu başlatırken, PUBG Mobile başlangıç ​​ekranı bazı hatalar gösteriyor ve oyun bir türlü açılmıyor olabilir. Bu nedenle, PUBG Mobile oyununun ilk olarak cihazınızın özelliklerine uygun olması gereken sistem gereksinimlerini kontrol ettiğinizden emin olun. Tamamlandığında, ek yardım için aşağıdaki adımlara gidebilirsiniz.

PUBG Mobile açılmıyor sorunu: Nasıl Düzeltilir?

  • PUBG Mobile oyununun arka planda çalışmadan tamamen kapalı olduğundan emin olun.
  • Ardından, cihazın Ayarlar menüsü > Yüklü Uygulama > PUBG Mobile Ara seçeneğine gidin ve PUBG Mobile ayrıntılar sayfasını açmak için üzerine dokunun. Burada oyunun önbelleğini temizlemeniz gerekecek.
  • Şimdi, ahizenizdeki Dosya Yöneticisi uygulamasına gidin > Dahili Depolama’ya gidin > Tüm Dosyalar bölümüne gidin > Android’e gidin > OBB klasörüne gidin > com.tencent.ig klasörüne gidin ve tencent.ig.obb’nin olup olmadığını kontrol edin. dosya (1.8 GB veya üzeri) mevcut veya mevcut değil.
    • Mevcut değilse, OBB klasörünün boş olduğu anlamına gelir, ardından Tüm Dosyalar bölümüne geri dönün ve ana öğesini arayın; bir sürü liste göreceksiniz. Burada biraz aşağı kaydırmanız gerekecek ve tencent.ig.obb dosyası orada olacak. Dosyayı Android/OBB klasörüne taşıyın > Tekrar yüklü uygulama bölümüne gidin ve PUBG Mobile önbelleğini temizleyin. Ardından cihazınızı yeniden başlatın ve oyunu çalıştırın.
  • Yukarıdaki yöntem sizin için işe yaramazsa, PUBG Mobile tam oyununu Play Store veya App Store’dan kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin.
  • Aksi takdirde, cihazınızın Ayarlar menüsünden cep telefonunuzun fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin. Ancak fabrika ayarlarına sıfırlama, kurulu tüm uygulamaları/oyunları ve önemli verileri dahili depolamadan kaldıracağından, cihaz verilerinin tam yedeğini aldığınızdan emin olun.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu