BlogSosyal Medya

Telegram Last Seen Recently Ne Demek?

Telegram da Last Seen Recently Son Görülme Yakınlarda demektir. Telegram İngilizce olduğu zaman son görülme yakınlarda yerine last seen recently şeklinde bir ifade ortaya çıkar.

Telegram’ı Türkçe yapmak için Uygulamada sol üst köşe de profil menünüze dokunun. Açılan pencerede Settings – Language – ve Ardından Türkçe’yi seçin.

Telegram Son Görülme Yakınlarda Detaylı Bakış

Kişinin 24 saatten daha önce Telegram’da müsait olduğu son zaman. Ancak bu her zaman doğru değildir, çünkü insanlar son görülmeyi taklit edebilir veya Telegram ayarlarını değiştirerek bunu gizleyebilir.

Bu, birinin çevrimiçi durumunu gizlemeye çalışmasından kaynaklanıyor olabilir ve bu, bunu listenizdeki kişilerden gizlemeniz de önerilir. Ancak Telegram, listenizdeki kişiden en son görüleni bile gizlemenize izin verir.

Birinin sizi az önce engelleyip engellemediğini düşünüyorsanız, birinin sizi az önce Telegram’da engelleyip engellemediğini öğrenmenin birkaç yolu vardır .

Telegram’da son görülmeyi gizlemek için, Telegram gizlilik ayarlarına gidin ve oradan son görülen etkinliği herkesten gizlemek için “Kimse” yi seçin. ‘Son görülmeyi’ sadece Telegram’da birkaç kişiye  göstermek istiyorsanız, sadece Gizlilik ayarlarından>>Son görülme  ve son görülmeyi gizlemek istediğiniz kişileri seçin.

Telegram kullanıcılarının son görülme zamanını bulmak için kullanabileceğiniz bazı Telegram son görülme izleme araçları vardır.

Alternatif olarak, bu makalede sağlanan son görülmeyi gizlemenize yardımcı olabilecek bazı çözümleri yapabilirsiniz.

Telegram’daki ‘Son Görülme’, Engellendi Anlamına Gelir Mi?

Son görülmenin” ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, arkasındaki nedeni anlamak için iki seçeneğiniz var.

1. Bu, Engellendiğiniz anlamına gelebilir:

Birisi sizi Telegram’da engellerse, bu aynı zamanda Telegram’da son görülen ayrıntılarını da gizler ve bu sadece sizin içindir. eğer çevrimiçi durumu herkese açıksa, o kişi tarafından engellenmediğini düşündüğünüz diğer cep telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz ve diğer telefonlardan en son görülme zamanını görebiliyorsanız, bu engellenmiş olduğunuz anlamına gelir.

2. Bu, Son Görülmede Engelli Kişi anlamına gelir:

Bu, Telegram’da durumu “ son görülme ” olarak gösterilen kişinin sizi engellediği anlamına gelmez. Temel olarak, izlediğiniz kişinin diğerinin gerçek son görülme zamanını görme seçeneğini devre dışı bıraktığı anlamına gelir. Telegram kullanıcılarının, yalnızca son görülme durumunuzu ayarlar aracılığıyla onlarla paylaşırsanız, insanların o belirli platformda çevrimiçi olduğunuzu görebileceğini anlamaları gerekir.

Bunlar, ‘son görülmenin’ gerçek anlamını ve diğer insanlara ne gösterildiğini öğrenmek için kontrol etmeniz gereken parametrelerdir.

Telegram Çevrimiçi Durumları: Son Görülme ve Bunların Anlamı

Muhtemelen her zaman size Telegram tarafından ‘en son görülme’ gösterilmiyor, eğer Telegram’da çok fazla kişi varsa, Son Görülmeniz için farklı değerler görürsünüz ve ben de size bu heykellerin tüm anlamlarını açıklayacağım ve sağlayacağım.

Kendi durumunuzu paylaşmadığınız kişilerin son görülen zaman damgalarını göremeyeceğinizi unutmayın. Sadece takip edenleri uzak tutabilecek ve kaçınılabilecek yaklaşık bir son görülen değeri görmüş olabilirsiniz.

Telegram’da en sık görülen ve aşağıda açıklanan 4 yaklaşık değer vardır:

Son görülme:
24 saatten 3 güne kadar olan her şeyi kapsar.

En son bir hafta içinde görüldü:
Bu, kişinin bir hafta boyunca müsait olmaması daha yaygındır. 2-3 gün ile yedi gün arasında.

Son görülme bir ay içinde:
Bu aynı zamanda kişinin artık bir aydır müsait olmadığı ve kişinin DP’sini görebiliyorsanız hesabı silmediği anlamına gelir. Bu, 6-7 günden bir aya kadar Telegram kullanmadığı anlamına gelir.

En son uzun zaman önce görüldü:
Bu, engellendiğiniz anlamına gelebilir, ancak bunları doğrulamak için diğer birçok parametreyi kontrol etmeniz gerekir. Bir aydan fazla bir süredir, bu her zaman engellenen kullanıcılara da gösterilir.

Aşağıdaki birkaç adım ve yukarıdaki ayrıntılarla, çevrimiçi durumun insanlar tarafından nasıl gizlendiğini ve çevrimiçi durumu sizden gizleyip gizlemediklerini öğreneceksiniz.

Telegram’da Son Görülme Durumu Nasıl Gizlenir?

Bunu son görülmenizin ‘yakın zamanda’ zaman damgasıyla değiştirmek çok basit. Artık çevrimiçi durumunuzu Telegram’da ve yakın zamanda veya uzun zaman önce olduğu kişilerde gizleyebilirsiniz. Bunun için Telegram’da birkaç ayarı değiştirmeniz ve sizi başkalarından gizleyebilecek değişiklikler yapmanız yeterli.

Telegram’da çevrimiçi durumunuzu ‘son görülme tarihi’ yapmak istiyorsanız,

Adım 1: Telegram uygulamasını başlatın.

Adım 2: Ekranın sol üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.

Adım 3: Kısa bir menü ile karşınıza çıkacak ve buradan “ Ayarlar ”a dokunun.

Adım 4: Ayarlar menüsünde “ Gizlilik ve Güvenlik”e dokunun.

Adım 5: Gizlilik başlığı altında yer alan “Son Görülme ve Çevrimiçi” seçeneğine tıklayın.

Adım 6: Şimdi bir sonraki ekranda, son görülme durumunuzu gerçekte kimin görebileceği sorulacak ve bunun altında Kişilerim, Herkes ve Hiç kimse olmak üzere üç seçenek göreceksiniz.

Kişileriniz, temel olarak, önceden kaydettiğiniz veya kişi listesine eklediğiniz kişi numaralarına son görülme durumunuzu gösterir.

Herkes, hesabınızı genel olarak ziyaret eden tüm kullanıcılar için son görülme durumunuzu görecektir.

Kimse çevrimiçi durumunuzu görmeyecek ve herkese görüntülenen kesin verileri ve bilgileri gizlemeyecektir.

Adım 7: Burada “Kimse” seçeneğini seçin ve görüntülenen ekranın sağ üst köşesinde yer alan butona tıklayın.

Adım 8: Kullanıcıların “bir hafta içinde” veya “bir yıl içinde” gibi yaklaşık bir süre görebileceklerini bildiren bir açılır pencere belirecektir. Son adım, Tamam’a dokunmaktır ve bitirdiniz.

Bu nedenle, birisi profilinizi görüntülediğinde veya son görülme bilgilerinizi incelediğinde durumunuz “son görülme” olarak değiştirilecektir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu