BlogSosyal Medya

Telegram Premium Satın Almaya Değer mi?

Telegram Premium, ek özellikler içeren ücretli bir Telegram sürümüdür. Anlık mesajlaşma platformuna göre Premium, kullanıcıların uzun süredir platformdan dahil etmesini istediği artı özelliklere erişmenizi sağlar. Bunun yanı sıra, birkaç daha şık özellikle birlikte gelir.

Ancak Telegram Premium için ödemeye değer mi? Premium’a yükseltmeye değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olacak çeşitli özellikleri derledik.

Telegram Premium Fiyatı ve Özellikleri

Telegram Premium, aylık bir abonelik modeli kullanır ve bulunduğunuz yere bağlı olarak 4 ila 6 ABD doları arasındadır. Ne yazık ki, Telegram ücretsiz deneme sunmuyor,

Ücretli sürüm birkaç temel özellik vaat etmektedir. En önemlisi, platformdaki çeşitli sınırlamaların iki katına çıkarılmasıdır. Birincisi, Telegram Premium, 2 GB sınırından 4 GB’a kadar dosya yüklemenize izin verir.

İnternet hızınızın ne kadar hızlı olduğuna bağlı olarak dosyalarınızı yükleyebilir ve en yüksek indirme hızında indirebilirsiniz. İnternet hızınızı ücretsiz olarak kontrol etmek için çeşitli web sitelerini kullanabilirsiniz .

Telegram Premium ayrıca takip edebileceğiniz kanal sayısını 1.000’e yükseltir. Oluşturabileceğiniz sohbet klasörlerini 10’dan 20’ye, klasör başına 200’e kadar da klasör oluşturabilirsiniz. Ayrıca ana sohbet listenize 10 sohbeti sabitleyebilirsiniz. 

İki katına çıkan limitlere ek olarak Telegram Premium, sesli metinleri mesajlara dönüştüren bir Sesten Metne dönüştürme özelliği de sunmaktadır. Diğer küçük ama kullanışlı eklemeler arasında birinci sınıf uygulama simgeleri, benzersiz tepkiler ve çıkartmalar ve daha iyi sohbet yönetimi sunmaktadır.

Arkadaşlarınızı premium aboneliğinizi kıskandırmak için adınızın yanına özel bir rozet eklenir. Son olarak, Premium, genellikle çok sayıda takipçisi olan herkese açık kanallarda gösterilen Telegram içindeki reklamlara elveda demenizi sağlar.

Telegram Premium Buna Değer mi?

Yeni özelliklerin çoğu kullanışlıdır, ancak asıl soru, ödemeye değer olup olmadığıdır. Bu tartışılır. Birincisi, Telegram’ı nasıl kullandığınızdır. Ücretsiz sürümdeki büyük dosya yükleme boyutu sınırı göz önüne alındığında, bulut depolama hizmetiniz olarak Telegram’ı kullanırsanız sıkıntı yok.

Bu amaç için oluşturulmasa da, depoladığınız dosyaların boyutuyla ilgili bir sınırın olmaması, Telegram’ı potansiyel bir bulut depolama hizmeti yapar. 

Medya içeriği oluşturursanız ve Telegram’ı birincil dağıtım kanalınız olarak kullanırsanız, artan yükleme sınırı bir nimettir. Ve platformda içerik indirirseniz, artan indirme hızları verdiğiniz paraya değebilir.

Platformu yalnızca arkadaşlarınızla görüşmek veya en sevdiğiniz Telegram kanallarını takip etmek için kullanıyorsanız, Premium için ödeme yapmak pek bir anlam ifade etmez . Örneğin, maksimum 500 kanala katılma yeteneği zaten çok fazla. Ayrıca ücretsiz sürümdeki mevcut limit yeterli olduğundan, sohbet klasörleri, biyografi uzunluğu, sabitlenmiş sohbetler, favori çıkartmalar ve kaydedilmiş GIF’ler gibi özelliklere de ihtiyacınız yoktur.

Platformdaki reklamlar da yaygın değildir, onlarla yaşayabilirsiniz ve Sesten Metne özelliği gereksizdir. Diğer Telegram Premium özellikleri esas olarak estetik amaçlıdır.

Sonuç olarak, abonelik fiyatı göz önüne alındığında, Telegram Premium birçok kişi için buna değmez. Özetle, platformu gelişigüzel kullanırsanız, platformun gelişimini desteklemeyi ve geleceğini güvence altına almayı umursamadığınız sürece Telegram Premium için ödeme yapmanızın bir anlamı yok.

Ödemeden Önce Paranızın Karşılığını Değerlendirin

Dijital pazarda size çok az faydası olabilecek premium planlara sahip birçok hizmet var. Zor kazanılan paranız için geri aldığınız hizmeti değerlendirmek her zaman önemlidir. Bunu yaparak, ihtiyacınız olmayan veya daha az fayda sağlayan hizmetlere çok fazla para harcamaktan kaçınmalısınız.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu