Telegram Premium'a Dahil Edilen 8 Özellik — Technozum
Sosyal Medya

Telegram Premium’a Dahil Edilen 8 Özellik

Telegram Premium, ücretsiz sürümden biraz daha fazla özellik sunmaktadır. Ücretli abonelikle birlikte gelen özelliklere bir göz atalım

Telegram’ın ücretli versiyonu Telegram Premium kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Ücretli sürüm, platformu çalıştırmaya ve daha da geliştirmeye yardımcı olmanın bir yolu olarak sunulmaktadır.

İşte Telegram Premium’da bulunan sekiz ana özellik…

1. Reklam Yok

Telegram Premium reklamsızdır. Bu, zaman zaman büyük, herkese açık, birden çok kanalda açılan sponsorlu mesajları artık görmeyeceğiniz anlamına gelir.

Telegram’ın reklamları belirli ülkelerle sınırlandırılmıştır, bu nedenle bazı kullanıcılar bunları ilk etapta göremeyebilir. Ancak bunu yapanlar için reklamların kaldırılması, Telegram Premium’un satın almaya değer olup olmadığı konusunda belirleyici bir faktör olabilir .

2. İki Katlı Limitler

Telegram Premium’un ana özelliği, mevcut çeşitli özelliklerin çifte sınırıdır. En dikkate değer olanı, dosya yükleme boyutu sınırının 2GB’tan 4GB’a yükseltilmesidir. Bunu yaparak artık platforma daha uzun, yüksek kaliteli videolar veya daha yüksek çözünürlüklü görüntüler yükleyebilirsiniz. Telegram Premium ayrıca katılabileceğiniz kanal ve büyük grup sayısını iki katına çıkararak 1000 yapmıştır

Premium’da iki katına çıkan diğer özellikler arasında başlık ve biyografi uzunluğu, sabitlenmiş sohbetler, genel bağlantılar, favori çıkartmalar, kaydedilmiş GIF’ler, klasörler ve klasör başına sohbetler bulunur.

Tek istisna, bağlı hesapların sayısıdır—Premium, farklı telefon numaralarına sahip dört hesabı bağlamanıza izin verirken, ücretsiz sürüm üç ile sınırlıdır. Birden fazla hesap eklemek, Telegram’ın en kullanışlı özelliklerinden biridir .

3. Daha Yüksek İndirme Hızları

Telegram Premium için ödeme yaparak, internet bağlantınızın kaldırabileceği kadar hızlı indirme hızlarına da sahip olursunuz. Bu, daha yüksek 4GB dosya yükleme boyutu sınırıyla birlikte gider. Bu, daha büyük dosyaları yükleyebileceğiniz ve istediğiniz zaman mümkün olduğunca hızlı indirebileceğiniz anlamına gelir.

4. Sesten Metne Dönüştürücü

Telegram’ın uzun süredir desteklenen sesli mesajları vardır ve ücretli sürüm, yerleşik bir Sesten Metne dönüştürme özelliği ekleyerek onu bir sonraki seviyeye taşır. Dediğini yapar; sesli notlarınızı metne dönüştürür.

Bu özelliğin ana faydası, gürültülü bir ortamda veya halka açık bir ortamda kulaklığınız olmadığında, hatta film izlerken veya müzik dinlerken ve sesli notu dinlemek için duraklatmak zorunda kalmazsınız.

5. Eşsiz Çıkartmalar ve Tepkiler

Ücretsiz sürümde, Telegram’ın çok sayıda çıkartma ve tepkisi mevcuttur. Buna ek olarak, Premium abonelik ile daha da özel olanlara erişebileceksiniz.

Premium çıkartmalar normal olanlardan daha büyüktür ve daha fazla etkiye sahiptir. Lansman sırasında Telegram Premium, 20’den fazla özel çıkartma ve tepkiye sahiptir. Şirket, gelecekte daha fazlasını eklemeyi planladığını söylemektedir.

6. Premium Rozetler ve Simgeler

Bir kullanıcının profilini kontrol ederek Telegram Premium için ödeme yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Hesabınızda, premium kullanıcı olarak adınızın yanında bir premium profil rozeti bulunur. Ek olarak, estetik açıdan, ana sayfanızda görüntülemek üzere birinci sınıf kullanıcı olarak dört farklı simge arasından seçim yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, örneğin iPhone ana ekranınızı iOS simge paketleri ile özelleştirebildiğiniz için premium simgelerin mutlaka yararlı olmadığını belirtmekte fayda var . Aynısı, farklı simgeler ve temalar kullanarak Android için de geçerlidir.

7. Hareketli Profil Resimleri

Telegram, profil resminize video eklemenize zaten izin veriyor. Ücretli sürüm, videolarınızın sohbet listesi ve sohbetler de dahil olmak üzere herkes için ve uygulama genelinde bir animasyon olarak gösterilmesini sağlar.

8. Daha İyi Sohbet Yönetimi Özellikleri

Birçok kanalı takip ederseniz ve birkaç grubun parçasıysanız, Telegram biraz gürültülü olabilir. Ücretsiz sürümle, sohbetlerinizi düzenlemenize yardımcı olmak için Telegram’da sohbet klasörleri oluşturabilirsiniz.

Ancak bunun da ötesinde, ücretli plan daha fazla Telegram klasörü (20’ye kadar) oluşturmanıza izin verir ve uygulamayı açtığınızda gösterilecek varsayılan bir tane ayarlayabilirsiniz.

Diğer premium sohbet yönetimi özelliği, kişilerden olmayan sohbetleri otomatik olarak arşivler.

Telegram Premium, Platformu Daha İyi Hale Getiriyor

Telegram, uygulamayı giderek daha fazla özellikle doldurma stratejisi nedeniyle her zaman rekabette önde olmuştur. Her güncelleme ile platform, zamanla platformu kullanıcıları için daha iyi hale getiren küçük iyileştirmeler ekler.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu