Tinder Hesabı Kalıcı Olarak Silme %100 Çözüm! – Technozum
Sosyal Medya

Tinder Hesabı Kalıcı Olarak Silme %100 Çözüm!

Tinder’ı denediyseniz ve bunun size göre olmadığına karar verdiyseniz, Tinder’ı nasıl tamamen sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Tinder, oradaki en popüler flört uygulamalarından biridir, ancak bu herkes için olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle, hesabınızı nasıl duraklatacağınızı veya hatta Tinder’ı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Tinder’ı yakın zamanda tekrar kullanmayı düşünmüyorsanız, Tinder uygulamasını nasıl kaldıracağınız ve Tinder hesabınızı nasıl tamamen sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Tinder Nasıl Silinir: Seçenekler

İster Tinder dolandırıcılığı nedeniyle ayrılıyor olun, ister bir ilişkiniz var ve artık kullanmıyorsanız, Tinder hesabınızı silmek istiyorsanız yapabileceğiniz çeşitli işlemler vardır. Bazıları, sadece ara vermek isteyen kişilere yönelik geçici çözümlerdir. Örneğin, diğer kullanıcıların keşif kuyruğunda görünmemesi için hesabınızı duraklatabilir veya gizleyebilirsiniz.

Uygulamayı cihazınızdan da silebilirsiniz. Ardından, Tinder’ı yeniden yüklediğinizde ve hesabınıza giriş yaptığınızda, tekrar çalışmaya başlayacaksınız.

Bu arada profilinizi uygulamadan kalıcı olarak silmek istiyorsanız hesabınızı silmelisiniz Tinder Plus, Gold veya Platinum aboneliğiniz varsa uygulamayı silmeye çalışmadan önce mutlaka iptal etmelisiniz. Belirli durumlarda, uygulama artık yüklü olmasa bile sizden yinelenen abonelik ücretleri alınabilir.

Geçici molalardan daha kalıcı çözümlere kadar Tinder’dan kurtulmanın farklı yollarına bir göz atın.

Tinder Uygulamasını Kaldırma

tinder kalıcı silme

Tinder uygulamasını telefonunuzdan kaldırmak istiyorsanız, kaldırabilirsiniz. Bu, uygulamayı siler ve cihazınıza bildirim göndermesini engeller. Ancak bu, hesabınızı Tinder sunucularından kaldırmaz.

Tinder uygulamasını kaldırmanın birkaç yolu vardır: ilgili uygulama mağazası aracılığıyla, telefonunuzdaki uygulamanın simgesini kullanarak veya cihazınızın uygulama ayarlarını kullanarak.

Android kullanıcısıysanız, Google Play Store’daki Tinder sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir. Aç/güncelle butonunun yanında sol tarafta kaldırma seçeneği bulunmaktadır. Bunu seçin, uygulama cihazınızdan silinecektir.

Tinder’ı, ana ekranınızdaki veya uygulama çekmecenizdeki uygulamanın simgesini kullanarak da silebilirsiniz. Hem Android hem de iOS’ta, uygulama simgesine uzun süre basmak, Kaldır veya Sil seçeneğini belirlemenize olanak tanır. Android’de, uygulamayı kaldırmayı seçebileceğiniz bir açılır menü göreceksiniz veya simgeyi ekranınızdaki kaldırma kutusuna sürüklemeniz gerekecek.

Üçüncü seçenek, telefonunuzun ayarlar menüsünü kullanarak Tinder’ı silmektir.

Bunu yapmak için, telefon ayarları menünüze ve ardından uygulama ayarlarınıza erişmeniz yeterlidir. Uygulama ayarları menünüzün tam adımları ve adı, telefonunuzun işletim sistemine bağlı olacaktır.

Android’de, yüklü uygulamalar listenize erişmek için Ayarlar > Uygulamaları Yönet veya Ayarlar > Uygulamalar’a gidin. Tinder’ı ve ardından Kaldır seçeneğini seçin.

Apple cihazlarda, Ayarlar > Genel > iPhone Depolama alanına gidip Tinder’ı silme seçeneğini belirleyerek Tinder’ı silebilirsiniz.

Uygulamayı yeniden yüklemeyi seçerseniz, hesabınız hala orada sizi bekliyor olacak. Ancak, bir süredir kullanmadıysanız, Tinder da hesabı otomatik olarak duraklatmış olacak ve yeniden keşif kuyruğunda görünmeyi seçmeniz gerekecek.

Tinder’da Hesabınızı Nasıl Gizlersiniz?

Uygulamayı veya hesabınızı tamamen silmeden Tinder’a ara vermek istiyorsanız, profilinizi gizlemeyi veya geçici olarak devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Bunun, diğer kullanıcıların keşif kuyruklarında görünmenizi engellediğini unutmamak önemlidir.

Bu, aboneliğinizi iptal etmez, uygulamanın size bildirim göndermesini engellemez veya bilgilerinizi Tinder sunucularından kaldırmaz. Aslında, yine de mevcut maçlarınızla iletişime geçebilir ve uygulamayı kullanabilirsiniz.

Tinder profilinizi geçici olarak gizlemek için hesap sayfanızı ziyaret etmeniz gerekir. Tinder uygulamasında profil simgesini seçin (sol üstte). Bu sizi hesap profil sayfanıza götürür.

Burada Ayarlar’ı seçin ve Beni Tinder’da göster’i devre dışı bırakın . Tinder özet akışlarında tekrar görünmek istersen, bu ayarlara geri dönebilir ve seçeneği yeniden etkinleştirebilirsin.

Tinder’da Abonelik Nasıl İptal Edilir

Bir Tinder premium planına abone olduysanız, uygulamayı silmek aboneliğinizi mutlaka sona erdirmez. Bunun yerine, aboneliği kendiniz manuel olarak iptal etmelisiniz.

Android’de Tinder aboneliğinizi iptal ederken, adımlar nasıl satın aldığınıza bağlıdır.

Android için, Google Play Store üzerinden abone olduysanız, aboneliğinizi şu adımlarla iptal edebilirsiniz:

 1. Google Play Store’u açın.
 2. Sol kenar çubuğu menüsünde Abonelikler ‘i seçin.
 3. Abonelikler listenizden Tinder’ı seçin.
 4. Aboneliği İptal Et’i seçin.

Android’de doğrudan kredi kartıyla ödeme kullandıysanız, aşağıdaki adımları izleyerek Tinder aboneliğinizi iptal edebilirsiniz:

 1. Tinder uygulamasını açın
 2. Ana ekranın üst kısmındaki profil simgesini seçin.
 3. Ayarlar’a gidin .
 4. Aşağı kaydırın ve Ödeme hesabı başlığı altında Ödeme Hesabını Yönet’i seçin.
 5. Aboneliği İptal Et’e dokunun.

Tinder’a iOS uygulamasında abone olduysanız, iPhone ayarlarınızdan aboneliği iptal etmeniz gerekir. İşte nasıl:

 1. iPhone Ayarları > [Kullanıcı Profili Adı] > iTunes ve App Store’a gidin .
 2. Ekranın üst kısmındaki Apple Kimliğinize ve ardından Apple Kimliğini Görüntüle’ye dokunun.
 3. Sayfayı kaydırın ve Abonelikler ‘i seçin.
 4. Tinder aboneliğinizi seçin.
 5. Aboneliği İptal Et’i seçin.

Aboneliğiniz iptal edildiğinde, devam eden ücretler konusunda endişelenmeden Tinder’ı silebilirsiniz.

Tinder Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme

Geçici bir çözüm aramıyorsanız veya bir aboneliği iptal etmiyorsanız, Tinder hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Hesabınızı silmek için Tinder profil sayfanıza gitmeniz ve Ayarlar ‘ı seçmeniz gerekir . Bu menünün en altına gidin, Tinder logosunu geçin ve Hesabı Sil düğmesini göreceksiniz .

Bu seçeneği seçtiğinizde, Tinder size hesabınızı silmek mi yoksa sadece duraklatmak mı istediğinizi soracaktır. Duraklatmaya almak sizi keşif akışından kaldırır ancak profilinizi olduğu gibi tutar. Devam etmek için Hesabımı Sil’i seçin . Tinder daha sonra ayrılma nedeninizi belirtmenizi isteyecektir. Seçeneklerden birine dokunun. Seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak, sizden daha fazla geri bildirim istenebilir.

Bu yapıldıktan sonra, hesabınızı bir kez daha silmek için açılır pencere seçeneğine tıklamanız gerekir (üçüncü kez tılsım). Tinder daha sonra hesabınızı kalıcı olarak siler. Artık hesabınızın da tamamen gittiğini bilerek uygulamayı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

Telefon numaranız, e-posta adresiniz veya Facebook sayfanız ile tekrar giriş yapmayı denerseniz, Tinder sizin için tamamen yeni bir profil oluşturacaktır.

Özellikle Tinder’dan vazgeçtiyseniz, ancak uygulamalarla tamamen çıkmıyorsanız, deneyebileceğiniz alternatif bir flört uygulaması veya hizmeti olup olmadığını görmelisiniz.

Diğer Flört Uygulamaları Mevcuttur

Tüm flört uygulamaları Tinder ile aynı havaya sahip değildir. Hâlâ çevrimiçi flörtle ilgileniyorsanız ancak Tinder’ın mekaniğinden hoşlanmıyorsanız, bunun yerine deneyebileceğiniz başka uygulamalar da var.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu