Sosyal Medya

WhatsApp Canlı Konum ve Şu Anki Konum Paylaşma Nasıl Yapılır?

Whatsapp ile 8 saate kadar anlık konumunuzu yani canlı konumunuzu paylaşmak mümkün. Bu sayede sevdiklerinize, ailenize, sevgilinize nerede olduğunuzu, şayet yolculukta iseniz an be an hareketinizi izleyebilirler. 

Bunun için sadece yeterince internetinizin olması ve şarjınızın da tam olmasında fayda var. Çünkü anlık konum paylaşımı hem internetinizi hızlı bir şekilde tüketecek hemde şarjınızı azaltacaktır. 

Ayrıca anlık konumunuzu yani şu an ki konumunuzu paylaşarak da sevdiklerinize şu an nerede olduğunuz bilgisini paylaşarak sizi kolayca bulmasını sağlayabilirsiniz. 

WhatsApp Canlı Konum ve Şu Anki Konum  Paylaşma Nasıl Yapılır?

Whatsapp da canlı konum paylaşmak için konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyi whatsapp kişi listesinden yada Whatsapp grubunuzu tıklayınız. Daha sonra ise;

  1. Whatsapp simgelerden ata.ç yada artı gibi benzeri simgeye dokunun.
  2. Açılan sekmede Konum simgesini göreceksiniz, tıklayın.
  3. Tıkladıktan sonra karşınıza GPS devre dışı uyarısı çıkabilir. Tamam dedikten sonra (Yada Android cep telefonunuzda ekranın yukarısından aşağı doğru çekerek de Konum simgesine tıklayarak aktif hale getirebilirsiniz.) sizi yönlendirdiği sekmede konumu etkinleştiriniz. 
  4. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza iki seçenek çıkacak. Bunlar Mevcut konumu paylaş ve Şu an ki konumu gönder. Bu seçeneklerden Mevcut konumu paylaş seçeneğini tıklayınız.)

(Bu aşama da şu anki konumunuzu paylaşarak sevdiklerinizin sizi kolayca bulmasını sağlayabilirsiniz. 

  1. Mevcut konumu paylaş dedikten sonra ise karşınıza konumunuzu ne kadar süre paylaşmak istediğiniz bilgisi çıkacak; 15 dakika, 1 saat yada 8 saat. Paylaşmak istediğiniz süreyi seçtikten sonra artık konumunuzu paylaşabilirsiniz. 
  2. İptal etmek için ise Paylaşmayı durdur ifadesini tıklamanız yeterli. (Yada konumunuzu kapatarak canlı konum paylaşmayı bitirebilirsiniz) 

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu