Blog

Whatsapp Mesajları Android’den İphone’a Aktarma

WhatsApp ilk olarak 2009 yılında piyasaya sürülmüş ve günden güne kullanıcı sayısını katlamış bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır, geliştiricisi Facebook yani yeni adı ile Meta’dır.

Platformlar Arası Geçiş Yapılabiliyor Mu? 

Birçok insanın son zamanlarda vakit ayırdığı bu sorunun cevabı internette yaygın bir şekilde bulunuyor ancak nasıl yapılacağına dair net çözümler aşama aşama anlatılmamıştır.

Tüm platformlar arası geçiş yapılması için dikkatli ve titiz bir araştırma yapılmalı ve adımlar yavaşça büyük bir dikkat ile uygulanmalıdır aksi takdirde veri aktarımında sorunlar yaşanabilir o çok sevdiğimiz mesajlarımız veya fotoğraflarımız diğer cihaza eksik olarak aktarılabilir.

O yüzden aşağıda belirtilen aşamaları tek tek ve kuralına uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor ve sonuç olarak yeni telefonunuzu bütün anı ve hatıralarınızla birlikte kullanın, hem de hiç kaybınız olmadan hepsi tam bir şekilde yeni telefonunuza aktarılmış haliyle.

WhatsApp Android’den Iphone’a Veri Nasıl Aktarılır?

  • Bilgisayarınıza iTransor for WhatsApp’ı indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.
  • USB kablosunu kullanarak her iki cihazı da bilgisayarınıza bağlayın.
  • “Transfer WhatsApp between Devices” butonuna basarak işlemin başlamasını ve programın cihazları tanımlamasını bekleyin.
  • Her iki cihaz tanımlandıktan sonra “Source” alanında mesajlarınızın olduğu telefon, “Destination” alanında mesajların aktarılacağı telefon yer alacak.
  • Farklı şekilde görünüyorsa eğer “Switch” butonuna tıklayarak yerlerini değiştirebilirsiniz.
  • Aktarımın başlaması için “Transfer” butonuna bir defa basmanız yeterli olacaktır.
  • İşlem tamamlanana kadar cihazların bağlantısını hiçbir yerden kesinlikle kesmeyin.
  • iPhone cihazınız yeniden başlatıldığında aktarım tamamlanmış olacaktır, yeni telefonunuzda hatıralarınızdan tutun tüm mesajlarınızı *fotoğraflarınızı bulabilir ve keyifle yeni cihazınızı kullanabilirsiniz.

Aktarım İşlemi Başarılı Olmadıysa Eğer 

Yukarıda belirttiğimiz işlemleri daha büyük bir titizlikle tekrar gerçekleştirmeyi deneyebilir, gözden kaçırdığınız küçük detaylar için makalemizi tekrar okuyabilir ve bu aşamaları tekrarlayabilirsiniz, iki cihaza da zarar vermeyecek olan bu işlem kusursuz sonuç verene dek denenmelidir bu işlemin yapılmasında en önemli konu adımların atlanmadan, dikkatlice ve konsantre olunarak yapılmasıdır, bu işlemi yapmak son derece basittir, tek dikkat edilmesi gereken konu adımların düzenli bir şekilde yapılmasıdır.

Aktarım İşlemi Başarılı Olduysa Eğer

Tüm işlemleri başarı ile gerçekleştirmişsiniz demektir, yeni cihazınızda anılarınızı barındırmaya devam edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu