Blog

WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir

Telefonunuzu değiştirmek veya fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsanız, diğer şeylerin yanı sıra WhatsApp mesajlarınızı yedeklemeniz gerekir. WhatsApp’ı yeniden yüklemeye karar vermeniz durumunda bir yedeğe bile ihtiyacınız olacak.

İyi haber şu ki, WhatsApp, yedekleri depolamak için Google Drive hesabınıza bağlanan yerleşik bir yedekleme işlevine sahiptir. WhatsApp’ı kurduğunuzda, Google Drive hesabınızı ona bağlamanızı ister.

Kurulum sırasında bunu atladıysanız, WhatsApp’ı Google Drive hesabınıza bağlayarak mesajlarınızı ve eklerinizi nasıl yedekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

whatsapp yedekleme

WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir

WhatsApp’ta, ekranınızın sağ üst köşesindeki Üç Noktaya dokunun ve Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne gidin . Bu menüde biraz aşağı kaydırın ve Google Drive hesabınızı yedekleme amacıyla WhatsApp’a bağlamak için Google Hesabına dokunun.

Bağlandıktan sonra , yedekleme işlemini başlatmak için menünün ilk seçeneğindeki yeşil Yedekle düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ve bu kadar.

Artık mesajlarınızın ve eklerinizin yedeğini aldınız. Aynı Sohbet Yedekleme menüsünde , yedekleme sürecini ihtiyaçlarınıza göre ince ayar yapabilirsiniz . Örneğin, verilerinizi korumak için ekstra güvenliğe ihtiyacınız varsa Uçtan Uca Şifreli Yedekleme’yi açabilirsiniz.

Ayrıca yedekleme sıklığını Hiçbir Zaman, Yalnızca “Yedekle” ye dokunduğumda, Günlük, Haftalık veya Aylık olarak da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, Hücresel Kullanarak Yedekleme ve Yedeklemelerinize Videoları Dahil Etme seçeneğiniz de vardır. Bu seçeneklerin tümü, veri planınıza ve Google Drive depolama kapasitenize bağlı olarak ayarlayabilmeniz için mevcuttur.

Şimdi fark ettiğiniz gibi, bu gerçekten oldukça kullanışlı bir özellik. Ancak WhatsApp bu eksik özellikleri de ekleyebilseydi harika olurdu . Umarım, gelecekteki güncellemelerde bunlardan bazılarını görürüz.

Google Drive Yedeklemelerini Etkinleştirin ve Verilerinizi Güvende Tutun

Fark ettiğiniz gibi, yedekleme işlemi hemen hemen otomatiktir, bu nedenle birincil WhatsApp numaranızda etkinleştirmek iyi bir fikirdir. Bir sonraki kurulum sırasında yedeği geri yüklemek istemiyorsanız, WhatsApp kurulumu sırasında bunu yapmamayı seçebilirsiniz.

Bununla birlikte, çoğu durumda, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına veya hizmetine ihtiyaç duymadan mesajlarınızın yedeklerini periyodik olarak alabileceğiniz için WhatsApp’ın bu yerleşik özelliğini takdir edeceksiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu