Blog

Windows 11’de PDF Belgeleri Nasıl Birleştirilir

Windows 11‘de birden çok PDF’yi tek bir PDF dosyasında birleştirebilirsiniz. PDF formatı, elektronik belgeleri paylaşmak için en standart ve yaygın formatlardan biridir. Birbiriyle ilişkili birden çok PDF dosyasının, genişletilmiş belgelerde birleştirildiğinde (birleştirildiğinde) yönetilmesi daha kolay olabilir.

Windows 11, PDF dosyalarını birleştirmek için özel bir araç içermez. Ancak, birden çok PDF belgesine katılabileceğiniz çok sayıda Windows yazılım paketi ve uygulaması vardır. Microsoft’un en yeni masaüstü platformunda PDF belgelerini bu şekilde birleştirebilirsiniz.

PDF’leri Microsoft Edge ile Birleştirme

Microsoft Edge, hem Windows 11‘in varsayılan tarayıcısı hem de PDF görüntüleyicisidir. Bazı kullanışlı açıklama seçenekleri içerir, ancak PDF’ler için herhangi bir birleştirme aracı içermez. Ancak böyle bir aracı Edge’e PDF Merge 2.0 uzantısını yükleyerek ekleyebilirsiniz. PDF belgelerinizi bu uzantıyla şu şekilde birleştirebilirsiniz:

 1. Microsoft Edge’de PDF Merge 2.0 sayfasını açın .
 2. PDF Merge 2.0’ı yüklemek için Al’a tıklayın .
 3. PDF Birleştirme sekmesini açmak için Edge’in Uzantıları düğmesini tıklayın. Ardından oradan PDF Merge 2.0 eklentisine tıklayın.
 4. Dosyanızı Birleştirin kutusundaki Artı düğmesini tıklayın .
 5. Ctrl tuşunu basılı tutup Aç’ı tıklatarak birleştirmek için birden çok PDF dosyası seçin .
 6. Numaralandırılmış kutularını fare ile sürükleyerek dosyaların bir araya getirilme sırasını değiştirebilirsiniz. Bir numara belgenin başında, iki numara ikinci vb.
 7. Dosyaları Birleştir düğmesine basın .
 8. Birleştirilen dosya, Edge’in ayarlanmış indirmeler klasörüne kaydedilecektir. Edge’de birleştirilmiş PDF için Klasörde göster veya Dosya aç seçeneğini seçebileceğiniz bir indirme bildirimi göreceksiniz .

PDF Merger & Splitter ile PDF’ler Nasıl Birleştirilir

PDF Merger & Splitter, MS Store’dan alabileceğiniz PDF belgelerini birleştirmek için ücretsiz olarak kullanılabilen bir uygulamadır. Ayrıca, içeriğinin ayrılması gereken belgeler için kullanışlı olan PDF dosyalarını bölmek için bir araç içerir. PDF Merger & Splitter’ı şu şekilde indirebilirsiniz:

 1. Uygulamanın penceresini açmak için Başlat menünüzde Microsoft Store’a tıklayın.
 2. Uygulamaları ara kutusuna PDF Merger & Splitter yazın.
 3. PDF Merger & Splitter MS Store sayfasında Al’a basın .
 4. Ardından PDF Merger & Splitter uygulamasını açın ( MS Store sayfasında Aç’a tıklayın).

Şimdi birleşme zamanı:

 1. Uygulamanın birleştirme yardımcı programını açmak için PDF’yi Birleştir seçeneğini seçin .
 2. PDF Ekle düğmesini tıklayın .
 3. Birleştirilecek PDF dosyalarını seçin ve  seçeneği için düğmeye basın.
 4. PDF’lerin birleştirilme sırasını, onları seçip Yukarı Taşı ve Aşağı Taşı düğmelerini tıklatarak değiştirebilirsiniz . İlk listelenen dosya belgenin başında ve sonunda en alttaki dosya olacaktır.
 5. Bir sayfa seçin ve birleştirilmiş PDF belgesinin nasıl görüneceğini görmek için Önizleme’ye tıklayın.
 6. Sayfa boyutu ayarları açılır menüsünde bir seçenek belirleyerek belgedeki sayfaların boyutunu yapılandırabilirsiniz .
 7. Dosyaları birleştirmek için PDF’yi Birleştir’i seçin .
 8. Birleştirilmiş belgenin kaydedileceği bir klasör seçin ve Kaydet seçeneğini tıklayın.

PDF’leri IlovePDF ile Birleştirme

iLovePDF web sitesi, PDF dosyaları için web tabanlı 23 araç içerir ve bu da onu herhangi bir masaüstü yazılımına iyi bir alternatif haline getirir. Burada, herhangi bir Windows 11 tarayıcısında PDF dosyalarını birleştirme, bölme, dönüştürme, onarma, sıkıştırma, döndürme, imzalama ve açıklama ekleme araçları kullanabilirsiniz. PDF’yi iLovePDF’deki birleştirme yardımcı programıyla şu şekilde birleştirebilirsiniz:

 1. iLovePDF ana sayfasını Microsoft Edge’de veya başka bir Windows web tarayıcısında açın.
 2. Bu yardımcı programı görüntülemek için PDF’yi Birleştir’e tıklayın .
 3. Kırmızı PDF dosyalarını seç düğmesine basın.
 4. Ctrl tuşunu basılı tutun ve birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını seçin.
 5. Seçilen PDF belgelerini eklemek için Aç’ı seçin .
 6. Küçük resim önizlemelerine sol tıklayarak ve fareyle sürükleyerek dosyaların birleştirildiği sırayı yeniden sıralayabilirsiniz. Alternatif olarak, alfabetik olarak sıralamak için Dosyaları ada göre sırala seçeneğini tıklayın.
 7. Belgeleri birleştirmek için PDF’yi Birleştir’e tıklayın .
 8. Ardından, dosyaların birleştirilmesini onaylayan bir mesaj görünecektir. Belgeyi kaydetmek için Birleştirilmiş PDF’leri indir’i seçin .

PDF’lerinizi Windows 11’de Bir Araya Getirin

Daha az belge dosyasını yönetmek, yönetmekten daha kolaydır. İlgili olanları PDF 2.0, PDF Merger and Splitter ve iLovePDF ile birleştirerek Windows 11’de PDF’lerinizi daha iyi organize edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanında ilgi ve birikimimi bu web sitesi aracılığıyla ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu